Dorinel Munteanu: „nem félünk a Sepsitől”

Zátyi Tibor 2023. augusztus 07., 12:45 utolsó módosítás: 2023. augusztus 07., 12:56

Negyedik bajnoki meccsére készül a labdarúgó Szuperliga új idényében a Sepsi OSK, hétfőn 18.30-tól az újonc Galaci Oțelult fogadja. A vezetőedzők kiegyenlített meccsre számítanak, Dorinel Munteanu szerint nem lesz fáradt a háromszéki csapat.

Egységes csapat, minőségi keret – így jellemezte a Sepsi OSK-t Dorinel Munteanu, a Galaci Oțelul vezetőedzője Fotó: Pinti Attila

Az élvonalba nyolc év szünet után visszatért Galaci Oțelul két pontot szerzett az eddig lejátszott három bajnoki meccsén. A nyitófordulóban hiába focizott jobban – és Cisotti révén hagyott ki egy büntetőt –, 1–1-re végzett az Aradi UTÁ-val. A második fordulóban újabb pontot szerzett az Universitatea Craiova otthonában, Dorinel Munteanu együttese Stoian kapus bravúrjainak és a szerencsének is köszönheti a döntetlent, hiszen az oltyánok három kapufát is lőttek a meccsen.

Az előző játéknapon az FCSB-t fogadták, ezúttal a szerencse elpártolt a galaciaktól, a kapufát kétszer is eltalálták, míg a bukarestiek úgy arattak kétgólos sikert, hogy Coman büntetőt is rontott.

A statisztikai oldalak szerint a galaciak a három meccsen mindössze négyszer találták el a kapu felületét – mindannyiszor az UTA ellen –, az Universtitatea és az FCSB ellen egyszer sem, jelenleg az utolsó előtti helyet foglalják el a táblázaton.

A Sepsi OSK az egyedüli csapat a mezőnyben, amely nem kapott még gólt, a Rapid elleni 0–0-s döntetlent követően 1–0-ra legyőzte az FCU Craiovát, majd 3–0-ra nyert a Dinamo vendégeként, így amennyiben hétfőn este megszerzi a három pontot, akkor feljön a négyből négyet nyert FCSB mögé a táblázaton.

A háromszékiek csütörtökön továbbjutottak a labdarúgó Konferencia Liga harmadik körébe, miután hazai pályán 4–0-ra megverték a CSZKA Szófia együttesét és kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel léptek a harmadik körbe, ahol a kazah Aktobe lesz az ellenfél, az első mérkőzést csütörtökön 20 órától rendezik Sepsiszentgyörgyön.

„Fizikailag megerőltető meccs után vagyunk. A CSZKA Szófia elleni találkozó után gyorsan kellett rendezzük a sorainkat, hogy ismét koncentrált állapotba kerüljünk.

Fizikailag jó erőkből álló, taktikailag nagyon fegyelmezett Galacot fogadunk, amelynek nagyon jó edzője van Dorinel Munteanu személyében”

– kezdte a mérkőzést felvezető sajtótájékoztatót az OSK vezetőedzője, Liviu Ciobotariu,

akit a gsp.ro sportoldal a júliusi hónap edzőjének választott meg.

Liviu Ciobotariu vezetőedző a szurkolók támogatására számít Fotó: Pinti Attila

„Ott vagyunk az élmezőnyben, győzni akarunk, akarjuk folytatni a pozitív eredmények sorát, hogy a táblázat első felében maradjunk, továbbá jó játékkal akarjuk meghálálni szurkolóink támogatását. Motiváltak vagyunk, a fiúk tudják, mi a dolguk.

Fizikailag gondjaink lesznek, hiszen kevés időnk volt a regenerálódásra, azok akik játszottak csütörtökön nem tudtak úgy edzeni, ahogy kellett volna. A keretünk minőségileg kiegyensúlyozott, így biztosan jól fog mutatni az a csapat, amely pályára lép”

– folytatta Ciobotariu.

A vezetőedző kiemelte, hogy az új szezonban eddig két hazai meccse volt az OSK-nak, és mindkettőn kiváló hangulat volt a Sepsi OSK Arénában. „Szeretném, hogy minden hazai meccsen olyan hangulat legyen, mint a CSZKA ellen. Remélem, hogy sokan eljönnek a meccsre, szükségünk van a szurkolóinkra, hogy együtt ünnepeljenek velünk” – tette hozzá.

A Sepsi OSK középhátvédje, Mihai Bălașa is nehéz meccsre számít. „Jó csapatot alkotnak a galaciak. Amit láttam eddig tőlük, több pontot érdemelnének meg. Nehéz számunkra az, hogy háromnaponta meccset játszunk, de biztos vagyok benne, hogy fizikailag helyre tudunk jönni a meccs kezdetéig” – vezette fel a találkozót Bălașa.

Mihai Bălașa a Sepsi OSK védelmének egyik stabil tagja Fotó: Pinti Attila

„Az, hogy az idén lejátszott hat meccsen nem kaptunk gólt, és az előző bajnokság végén még kettőn, az nagy örömet okoz nekünk, Niczulynak és a vezetőedzőnek is.

Ez nagyon fontos, hogy kevés lehetőséget adunk az ellenfeleknek. Mi pedig az eredménytől függetlenül az utolsó percig harcolunk.

A CSZKA ellen fantasztikus hangulat volt a stadionban, szeretnénk, hogy minden hazai meccsünk ilyen legyen” – zárta gondolatait a 28 éves belsővédő.

Koncentrált Galac érkezik
„Habár jól kezdték a bajnokságot és az európai kupában is jól szerepelnek, magabiztos sikereket aratnak, nem félünk a Sepsitől.

Az, hogy jó formában van az ellenfél, az még nagyobb koncentrációra sarkall minket, figyelmesnek kell lennünk. Az FCSB elleni meg nem érdemelt vereség után vagyunk, de mindig a következő meccsre koncentrálunk.

Megteszünk mindent, hogy jól szerepeljünk, ponttal, pontokkal akarunk hazajönni”

– nyilatkozta Dorinel Munteanu, a Galaci Oțelul vezetőedzője.

Kiemelte, a Sepsi erős, a játékosok nagyja legalább két éve együtt játszik, a keretben nincsenek kimagaslóan jó labdarúgók, de csapatként jól működnek, egységesek. „Nem kaptak még gólt, hazai pályán mindig jól szerepelnek. Tudjuk a feladatunkat, nem szabad hátrányba kerüljünk, és mindent megteszünk, hogy betaláljunk.

Az, hogy háromnaponta meccseket játszanak, nem válik előnyünkre, mivel minőségi keretük van, erős játékosokkal, szerintem nem lesznek fáradtak”