Hirdetés

Dobogós csapat ellen folytatná veretlenségi sorozatát a Sepsi OSK

Hazai közönség előtt javítaná kupabéli botlását a Sepsi OSK
Fotó: Pinti Attila

Nehéz összecsapás vár Valentin Suciu együttesére szombaton délután a labdarúgó Szuperliga 15. fordulójában, a pontvadászat harmadik pozícióját elfoglaló Petrolul Ploiești látogat Sepsiszentgyörgyre.

Nagy meglepetésre a hétközi kupameccsen a Sepsi OSK vereséget szenvedett a harmadosztályú Gyulafehérvári Unirea otthonában, így nehéz helyzetbe került a kiírásban. Botlását szombaton délután javíthatja a Petrolul ellen a bajnokságban. Az utóbbi időben jó formába lendült a háromszéki alakulat, az elmúlt három szuperligás meccséből kettőt megnyert és egy pontosztozkodással ért véget.

Kapcsolódó

Óriási csalódás volt számunkra a kupameccs, szégyen volt akár rám, akár a játékosokra nézve. Én bíztam bizonyos labdarúgókban, akik felkerültek a felnőtt keretbe, vagy voltak olyanok, akik eddig kevesebbet szerepeltek a pályán, de nem éltek ezzel a lehetőséggel. Sajnálom ami történt, természetesen vállalom a felelősséget”

– fejtette ki véleményét a kupameccsel kapcsolatban a Valentin Suciu.

Hirdetés

A tapasztalt szakember ezt követően az aktuális, szombati összecsapásról beszélt, amin határozottan javítani szeretnének és megmutatni valóban mire képesek.

„Számunkra egyértelmű a célkitűzés erre a találkozóra, mindhárom pontot szeretnénk itthon tartani. Többen beszélnek arról, hogy anyagi gondokkal küzd a Petrolul, viszont rendre bizonyítják, hogy egyben van a csapat és össze is tartanak.

Van két-három olyan labdarúgójuk, akik bármikor képesek villanni és eldönteni a meccset, de felkészültünk rájuk is. Az a legfontosabb, hogy amit eddig jól csináltunk, azt fejlesszük még magasabb szintre és mindent megtegyünk a győzelem érdekében”

– mondta el az összecsapás előtti sajtótájékoztatón a Sepsi OSK vezetőedzője.

A piros-fehér gárda a Szuperliga idei szezonjában hét bajnokit játszott saját közönsége előtt, három győzelem, egy döntetlen és három vereség a mérlege. Az elmúlt két hazai megmérettetéséből kétszer is nyertesként hagyta el a gyepet, egyszer kikapott.

Nem érheti panasz a Petrolul Ploiești teljesítményét, 14 játéknapot követően a harmadik helyet foglalja el a tabellán, idegenben viszont nem brillírozik. Eddigi hat kiszállása során 8 egységet gyűjtött, két diadal, két döntetlen és két elbukott találkozó a mérlege.

Mindenképp jó előjel a Sepsi OSK számára, hogy korábban egyszer sem kapott ki a Petrolultól, négy siker mellett háromszor osztozkodtak a pontokon.

Az összecsapás játékvezetője Sebastian Colţescu lesz, a partvonalról George Florin Neacşu és Daniel Mitruţi segíti majd a munkáját. A VAR-szobában Viorel Adrian Cojocaru tevékenykedik.

A mérkőzést szombaton rendezik 18.30-tól a Sepsi OSK Arénában, a találkozót élőben közvetíti a Digi Sport 1 és Prima Sport 1 televíziós csatorna.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 15. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári U Kolozsvári U
15
8
6
1
23-10
30
2
Bukaresti Dinamo Dinamo
15
6
6
3
24-17
24
3
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
14
6
5
3
25-18
23
4
Petrolul Ploiești Petrolul
15
5
8
2
17-13
23
5
Universitatea Craiova U Craiova
15
5
7
3
23-15
22
6
FCSB FCSB
14
5
6
3
18-16
21
7
Bukaresti Rapid Rapid
15
4
8
3
18-15
20
8
Jászvásári Poli Jászvásár
15
6
2
7
16-21
20
9
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
15
5
4
6
20-19
19
10
Galaci Oțelul Oțelul
14
4
7
3
12-11
19
11
Aradi UTA UTA
15
4
6
5
14-15
18
12
Unirea Slobozia Slobozia
15
5
3
7
14-19
18
13
Konstancai Farul Farul
15
4
5
6
16-23
17
14
Gloria Buzău Gloria
15
3
4
8
16-25
13
15
FC Hermannstadt Hermannstadt
15
3
4
8
16-26
13
16
FC Botoșani Botoșani
14
3
3
8
13-22
12
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Óriási a tét Isztambulban – életben tartaná világbajnoki álmait a román válogatott

Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.

Egy félidőt éltek a román remények, lemaradtak a világbajnokságról

Az első negyvenöt percben még kiválóan tartotta magát a román válogatott, de a szünet után elég volt egy védelmi hiba, amiből a törökök belőtték a győztes gólt, ezzel kiharcolták a továbbjutást a labdarúgó-világbajnokság pótselejtezőjének elődöntőjében.

Székelyhon

Elfogadta a kormány, ennek megfelelően alakul az üzemanyag ára Romániában

Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.

`
Krónika

Trágyaszag keseríti meg egy erdélyi és egy partiumi város lakóinak életét

Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.

Krónika

Szakorvosi rendelés is lesz a Nagyváradon magyar állami támogatással tető alá hozott „református laborban”

Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.

Főtér

„Ahogy a tetőfedőben bízunk, úgy kellene bíznunk a biológusban is!”

A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.

Ez is érdekelheti

Aktívan és közösen tölti a szünetet az FK és a Sepsi OSK

Habár a labdarúgó-világbajnokság selejtezői miatt két hétig szünetelnek a honi pontvadászatok, a székelyföldi csapatok aktívan és közösen töltik az időszakot, felkészülési mérkőzést játszanak egymással.

Meccs közben lecserélték a játékvezetőt, szoros a kiesési harc a Szuperligában (videóval)

Hétfőn este az Unirea Slobozia–Galaci Oțelul összecsapással zárult a labdarúgó élvonal alsóházi rájátszásának második fordulója. A hazaiak kétszer is vezettek, a sípmester lesérült a szünet előtt.

Bajkó Barna: volt erőnk visszajönni a meccsbe

Az utolsó percekben mentett pontot az FK Csíkszereda a Konstancai Farul ellen az alsóházi rájátszásban. Az 1–1-es döntetlen után edzők és játékosok értékelték a küzdelmes találkozót.

A csereemberek villanásai, a legvégén egyenlített az FK Csíkszereda (videóval)

Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.

Kimaradt ziccerek után belőtte a győztes gólt a Kolozsvári CFR (videóval)

Helyzetekben gazdag rangadón a Kolozsvári CFR hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Bukaresti Rapidot a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Megismételné a Farul elleni győzelmét az FK Csíkszereda

Hazai pályán folytatja a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását a kiváló formában lévő FK Csíkszereda, amely a bennmaradásért zajló küzdelemben szombaton délután a Konstancai Farult fogadja.

A csapatok száma nem csökken, de átalakíthatják a rájátszást a Szuperligában

Túl sok mérkőzést játszanak a csapatok egy szezon folyamán a hazai labdarúgó élvonalban, ezért a bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) vizsgálja annak lehetőségét, hogy változtassanak a lebonyolításon.

Megtudtuk, mikor játszik az FK Csíkszereda a válogatott szünet után

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elkészítette a Szuperliga rájátszásának harmadik fordulójának menetrendjét: az alsóházban az FK Csíkszereda a hétfői játéknapon látogat a Petrolul otthonába.

Eltiltotta a fegyelmi bizottság Ilyés Róbertet

Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.

Felső és alsó határ – ennyi pont kellene az FK Csíkszeredának a biztos bennmaradáshoz

Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!