HIRDETÉS

Hatalmas meglepetés a kupában, kikapott a harmadosztályú csapattól a Sepsi OSK

Erre kevesen számítottak, kikapott Gyulafehérváron a Sepsi OSK. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

Szerdán késő délután a Szuperligában vitézkedő Sepsi OSK a Gyulafehérvári Unirea otthonába látogatott a labdarúgó Román Kupa első fordulójában. A meccs egyetlen gólját a hazai gárda szerezte, így a háromszékiek vereséggel indították a sorozatot.

Jó formában van Valentin Suciu legénysége, az elmúlt három bajnokijából kettőt megnyert és egyszer döntetlennel hagyta el a gyepet. Szerdán délután Gyulafehérvárra látogatott, ahol az az Unirea volt az ellenfele, amely 15 megmérettetés óta nem talált legyőzőre a 3. Ligában.

A Sepsi OSK felforgatott kezdőcsapattal állt fel, az első komolyabb lehetőségre félórát kellett várni: egy szabadrúgást követően Popșa elé került a labda, aki hét méterről fölé lőtte a játékszert. Az első 45 percben nem történt túl sok esemény, a sepsiszentgyörgyi alakulat nem tudott mezőnyfölényt kialakítani és kevés alkalommal jutott el Roman kapujáig.

HIRDETÉS

A fordulás után sem sokat változott a játék képe, egy szöglet után Bardea fejelhetett tisztán, de nem volt kellően pontos a befejezése, mellé szállt a labda. Negyedórával a vége előtt majdnem vezetést szerzett a Gyulafehérvári Unirea, azonban Dumitrescu menteni tudott a gólvonalról.

Két perccel később Neskovic kapott szenzációs kiugratást, aki egy az egyben mehetett a kapussal szemben, de nem tudott túljárni Roman eszén, maradt a 0–0. Szinte azonnal jött az újabb lehetőség, ezúttal Alimi próbálkozhatott, azonban erőtlen lövése a kapus ölében landolt.

A legvégén jött a hidegzuhany, a 86. percben Istrate tökéletesen tekerte középre a labdát, Giosu védhetetlenül csúsztatta a bal alsóba (1–0).

A Sepsi OSK mindent megtett az egyenlítés érdekében, de nem tudott betalálni, így 1–0-s vereséggel indította a Román Kupa 2024–2025-ös kiírását.

Kapcsolódó

A következő fordulóban, december elején az SCM Râmnicu Vâlceát idegenben legyőző Resicabányához látogat a háromszéki együttes.

Labdarúgó Román Kupa, D csoport, 1. forduló:
Gyulafehérvári Unirea–Sepsi OSK 1–0 (0–0),
gólszerző: Giosu (86.).
Unirea: Roman, Ardei, Vomir, Balaur, Giurgiu (Giosu 72.), Indrei, Boldea, Tănase (Pintea 72.), Fetița (Istrate 29.), Jorza (Ardeiu 17.), Blănaru. Vezetőedző: Alexandru Pelici.
Sepsi: Gyenge, Dumitrescu, Bardea, Popșa, Oroian, Alimi, Breij (Oberlin 61.), Hajdin (Draghiceanu 72.), Cîmpan, Batzula (Kallaku 46.), Neskovic. Vezetőedző: Valentin Suciu.

A csoport többi mérkőzésén: SCM Râmnicu Vâlcea–Resicabányai CSM 0–1, FK Csíkszereda–Galaci Oțelul 2–1.

A csoport állása:
1. FK Csíkszereda 3 pont (2–1),
2. Gyulafehérvári Unirea 3 (1–0),
3. Resicabányai CSM 3 (1–0),
4. Sepsi OSK 0 (0–1),
5. SCM Râmnicu Vâlcea 0 (0–1),
6. Galaci Oțelul 0 (1–2).

1 hozzászólás
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Aranygól döntött, a GYHK vasárnap újra történelmet írhat

Nagyszerű hangulatot, magas szintű és minden elvárást kielégítő jégkorongot hozott a romániai bajnokság négyes döntőjének első elődöntője. A Gyergyói HK aranygóllal győzte le a Csíkszeredai Sportklubot, vasárnap első romániai bajnoki címét szerezheti meg.

Beáldozta a bronzmeccset a Csíkszeredai Sportklub

A Csíkszeredai Sportklub a B csapatát nevezte a jégkorongbajnokság bronzmérkőzésére, így vasárnap kora délután a Sepsi Arénában nem volt kérdés, ki áll fel a dobogó legalsó fokára, a Bukaresti Steaua komolyabb megerőltetés nélkül húzta be a találkozót.

Székelyhon

Porig égett egy ház Kézdivásárhelyen – videó

Tűz ütött ki Kézdivásárhelyen a Molnár Józsiás utcában. A helyszínre érkezett tűzoltók nem tudták megmenteni a lakóházat.

`
Krónika

Egyre népszerűbb a hibrid autó, de meddig?

Rossz év volt 2024 az elektromos autók számára, de a hibridek nagyon jól zártak, és a közeljövő is szépen csenghet főleg a teljesen hibrid, részben pedig a konnektoros kategóriának.

Krónika

A Nemzet megváltása ortodox katedrális nagyságához méltó a rá költött pénzösszeg is

Az elmúlt másfél évtizedben 270 millió eurót költöttek a bukaresti Nemzet megváltása ortodox katedrális megépítésére, a költségek „több mint tíz százalékát” az egyház saját forrásaiból fedezte.

Főtér

Szavazz a liliomra, avagy Antonescu és a moghioroc (lásd, magyarok)

Crin Antonescu nem szereti a magyarokat. Crin Antonescu szereti a magyarokat. Crin Antonescu mindenkit (nem) szeret. De ki is az a Crin Antonescu? S mi is az a reálpolitikai szeretet?

Ez is érdekelheti

Teljessé vált a Hargita megyei Román Kupa nyolcaddöntőjének mezőnye

Befejeződtek a jövő évi labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszában a 3. forduló mérkőzései. A negyedik ligás csapatok közül kilenc együttes lesz a 16 között.

Kupameccsel melegítettek, pótolnak, aztán nekivágnak a tavaszi idénynek a körzetis focicsapatok

Az Udvarhely és a Csík körzetiben szereplő pár labdarúgó együttes számára az elmúlt hétvégén elkezdődött a focitavasz. Volt, aki a 4. Ligában szereplő gárdával mérkőzött meg. Ezen a hétvégén már pontokért játszanak.

Kiderült ki az utolsó továbbjutó, kialakultak a negyeddöntős párosítások a Román Kupában

Szerdán este mérkőzött meg egymással a Jászvásári Poli és a Hermannstadt FC, ahol a Román Kupa negyeddöntője volt a tét. A rendes játékidőben döntetlenre végeztek a felek, a hosszabbításban döntés született, így ismertté váltak a párosítások.

Kisorsolták a kupaosztályozók házigazdáit

A Román Labdarúgó-szövetség kisorsolta a Román Kupa csoportkörét követően kialakult két osztályozós párharc házigazdáit, egyiken a továbbjutás, a másikon a végső sorrend dől el.

Szerdán eggyel közelebb kerülünk a Román Kupa negyeddöntőjéhez

Habár már decemberben véget ért a labdarúgó Román Kupa csoportköre, a negyeddöntő mezőnye és a párosítások még nem ismertek. Két osztályozót kell rendezzenek, egyiken a továbbjutás, a másikon a végső sorrend dől el.

Tudjuk is, meg nem is, kik játsszák a Román Kupa negyeddöntőit

Zárult a csoportkör, csakhogy nem nyolc együttes maradt állva. A Kolozsvári CFR biztosan ott lesz az egyenes kieséses szakaszban a labdarúgó Román Kupában.

Félgőzzel is győzött a Rapid ellen, első helyen jutott tovább a CFR

Rangadó döntött a továbbjutásról az A csoportban a labdarúgó Román Kupa csoportkörének utolsó fordulójában. A Bukaresti Rapid a Kolozsvári CFR-t látta vendégül, végül a fiatalokkal felálló házigazda kétgólos vereséget szenvedett el.

Döntetlennel búcsúzott a kupasorozattól a Nyárádtői Unirea

Utolsó csoportmeccsét játszotta a Nyárádtői Unirea a labdarúgó Román Kupa idei kiírásában, szerdán este 1–1-es döntetlent ért el a Kolozsvári Sănătatea vendégeként. Ez az eredmény egyik félnek sem felelt meg, így kiestek a sorozatból.

Megelőzték az FK Csíkszeredát és a Sepsi OSK-t, ráadásmeccset kell játszaniuk

Nem sűrűn fordult elő hasonló eset a labdarúgó Román Kupa csoportkörében: azonos pontszámmal és gólkülönbséggel végeztek, így el kell dönteniük, ki lesz az első a rangsorban.

Élesben bizonyított a Sepsi OSK utánpótlása

Keretgondokkal küzd a Sepsi OSK, sokan sérüléssel bajlódnak a keretben, és mivel már korábban eldőlt, hogy nem tud továbbjutni a labdarúgó Román Kupában, több, utánpótláskorú játékosnak szavaztak bizalmat a Galaci Oțelul elleni csoportzárón.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!