Bernd Storck szerint könnyelmű hibákból kapták a gólokat, győzelmet érdemeltek volna

Sebestyén Ervin 2024. augusztus 06., 09:54

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–2-es döntetlent ért el a Bukaresti Rapid otthonában. A hétfő esti mérkőzés után elégedetten nyilatkozott Bernd Storck vezetőedző, elmondása szerint mindhárom pontot megszerezhették volna.

Bernd Storck csapata egy ponttal távozott Bukarestből Fotó: Pinti Attila

Izgalmas mérkőzést hozott a két fél párharca, három perc után már 1–1 állt az eredményjelzőn. A Sepsi OSK mindvégig uralta a meccset, viszont nem tudott nyerni.

„Mindenképp figyelmesnek kell lennünk, ugyanis mindkét góljuk előtt könnyelmű hibákat követtünk el, amelyek elkerülhetők lettek volna.

A fiúk szenzációsan játszottak, az utolsó másodpercig küzdöttek és mentek előre a győzelemért. Meglátásom szerint sokkal jobbak voltunk, mint a Rapid, megérdemeltük volna a három pontot”

– mondta el az összecsapás után Bernd Storck a Digi Sportnak.

Hozzátette azt is, hogy teljes mértékben elégedett a játékosok hozzáállásával és hisz abban, hogy idén komoly eredményeket érhet el az együttes.

„A korai gól önbizalmat adott a fiúknak, annak ellenére, hogy azonnal kaptunk is egyet. Húsz lövéssel próbálkoztunk a meccsen, viszont olykor nagyon pontatlan volt a befejezés, ezen javítani kell mindenképpen. Gratulálok a fiúknak és folytatjuk a munkát, úgy gondolom jó úton haladunk” – értékelt a német szakember.

Az összecsapás után megszólalt a háromszéki klub védője, Denis Ciobotariu is. Elmondta, hogy összességében örülhetnek az egy pontnak is, ugyanis általában a csapatok nem nyerni jönnek a Giulești stadionba.

„Egy nagyon jó második félidőt játszottunk, talán hosszú idő óta ez volt a legjobb második 45 percünk. Nem tudom mi történt, hogy az első félidőben ilyen gólokat engedtünk nekik.

Őszintén szólva tudtuk, hogy a Rapid most kisebb gödörben van, az idei bajnokságban még nem nyertek, így nagy reményekkel érkeztünk. Kiválóan kezdtük a szezont és ezt szeretnénk folytatni, örülünk az egy pontnak is”

– mondta el egy villáminterjúban a tapasztalt védő.

•  Fotó: Pinti Attila

A hazai együttes másodedzője, Iain Brunskill elárulta, hogy rendkívül csalódottak a mutatott játék miatt, nem tudták érvényesíteni az akaratukat.

„Már az első pillanatokban gólt kaptunk és habár sikerült fordítani, nem tudtunk úgy szerepelni, ahogyan azt megbeszéltük. Nem sikerült megtartani a labdát, nem voltak pontosak az átadásaink, nem jött össze semmi.

A Sepsi OSK nagyon határozott volt, ez meg is lepett bennünket, de ez nem mentesít semmi alól.

Csalódottak vagyunk, hogy csak egy pontot tartottunk itthon, mivel szünetben még vezettünk” – értékelt a párharc után az angol szakember a Digi Sportnak.

Hasonlóan vélekedett Bukaresti Rapid támadója is, Claudiu Petrila, aki elmondta, hogy nem értette mi történik a meccsen, alig volt zsinórban három pontos passzuk egymáshoz, csak szaladtak a labda után.

„Nem tudom pontosan hogyan tudunk kimászni a gödörből, de mielőbb meg kell tennünk.

Vezettünk ugyan, de egész meccsen csak rohantunk a labda után, a Sepsi OSK nagyon magabiztosan játszott.

Nem kérhetünk több időt a szurkolóktól, mielőbb javulnia kell a játékunknak, hazai pályán sem tudunk nyerni” – nyilatkozta csalódottan a fiatal támadó.

A Sepsi OSK négy forduló alatt 8 pontot gyűjtött össze és a negyedik helyet foglalja el a román pontvadászatban. Legközelebb augusztus 11-én, vasárnap 19 órától hazai pályán fogadja az Universitatea Craiova együttesét.