Verhető Rapid ellen bukott el két pontot a Sepsi OSK

Sebestyén Ervin 2024. augusztus 06., 00:15 utolsó módosítás: 2024. augusztus 06., 00:21

Kevesebb mint egy perc alatt vezetést szerzett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a Bukaresti Rapid otthonában hétfőn este a labdarúgó Szuperliga 4. fordulójában. A játék minden elemében jobb volt a háromszéki klub, mégis csupán egy ponttal tér haza.

Két gól sem volt elég a Rapid otthonában a győzelemhez. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Nagy reményekkel utazott a román fővárosba a Kovászna megyei gárda, ugyanis az ezt megelőző három játéknapon nem talált legyőzőre, míg a Rapid nem tudott nyerni ez idő alatt. Álomszerűen kezdődött a találkozó a vendégek számára, ugyanis

40 másodpercnyi játék után Blazek és Aioani nem értette meg egymást, előbbi elfejelte a labdát a hálóőr elől, Varga Kevin pedig az üres kapuba lőtt.

Nem sokáig tartott az öröm, másfél perccel később jött a válasz: egy szabadrúgás után nem tudott felszabadítani a Sepsi OSK védelme, Burmaz lövését követően pedig Niczulyról kipattant a játékszer, amit Blazek könnyedén passzolt be és ezzel kijavította az előző hibáját (1–1).

A gyors gólok után mindkét fél visszavett a lendületből, inkább a mezőnyben zajlott a játék, negyedóra elteltével Debeljuh fejelhetett tisztán, azonban a kaput sem sikerült eltalálnia. Ezt követően továbbra is nyomás alatt maradt a Rapid védelme, folyamatosan ott járatta a labdát a vendég gárda, Kallaku távoli lövéseinél Aioani rendre a helyén volt és védett.

Uralta a játékot a Sepsi OSK, magabiztosan adogattak, a semmiből jött a hideg zuhany a félidő végén.

Egy kiváló ellentámadás után Petrila mehetett egy az egyben Niczullyal, a 23 éves csatár pedig nem hibázott, kilőtte a hosszú alsót (2–1).

A fordulást követően nem változott a játék képe, hatalmas mezőnyfölényben focizott a háromszéki klub, azonban a kapu előtt rendre rossz döntés született. A második játékrész derekához közeledve majdnem meglett a harmadik hazai találat, Jambor lőhetett hat méterről, gyenge próbálkozását könnyedén fogta Niczuly.

Ami kimaradt itt, bement a túloldalon: a csereként beálló Coman kiválóan bólintott, Aioani azt még kiütötte, a kipattanót azonban Debeljuh már befejelte (2–2).

Az egyenlítés ellenére maradt támadásban a vendég gárda, hatalmas nyomást helyezett a fővárosiak kapujára, de vagy pontatlan volt a befejezés, vagy Aioani hárított.

A hosszabbításban majdnem jött a dráma, a hazaiaktól Micovschi gyönyörű bombája a keresztlécet súrolva elhagyta a játékteret, pár centi hiányzott a Rapid újabb találatához. A legvégén ismét veszélyben forgott a szentgyörgyi kapu, de újabb találat nem született, 2–2-es végeredménnyel tér haza a Sepsi OSK.

A háromszéki együttes uralta a meccset, a játék minden elemében felülmúlta ellenlábasát, de nem tudta bezsebelni a három pontot.

Videó: Orange Sport