A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–1-es döntetlent ért el az FC Hermannstadt otthonában, ezzel bebiztosította, hogy felsőházi rájátszást érő helyen teleljen. Az összecsapás során kiválóan teljesített a háromszékiek védője, Bogdan Oteliță, akit az LPF beválasztott a forduló legjobbjai közé. A meccs embere egyébként Sherif Kallaku lett, aki a 30. percben szállt be csereként és az ő találatával sikerül egyenlítenie a piros-fehéreknek a hajrában.
A Kolozsvári CFR csapatából hárman is bekerültek a játéknap ideális csapatába: Anton Krešić, Karlo Muhar és Philip Otele is a legjobbak között. A kincses városiak hosszú idő után ismét győzni tudtak a bajnokságban, ráadásul éppen a városi rivális, Kolozsvári U ellen (4–0).
Sok helyzetet elpuskázott a sepsiszentgyörgyi együttes saját közönsége előtt. A Besztercei Gloria egy ajándékba kapott góllal kiegyenlített, így pontokat hullajtott a háromszéki gárda.
Székely rangadót rendeznek kedden, október 28-án a labdarúgó Román Kupában: az FK Csíkszereda a Sepsi OSK-t fogadja. A hazaiak győzelmet remélnek, és hét ponttal reális esélyt látnak a továbbjutásra. A belépőket hétfőn délután kezdik értékesíteni.
Balesetben hunyt el egy gyergyószentmiklósi édesapa vasárnap, özvegyen maradt felesége pedig intenzív osztályon fekszik, miután életmentő műtétet végeztek el rajta. Őt két kislány várja haza. Az összetört család megsegítésére adománygyűjtést szerveznek.
Ilie Bolojan miniszterelnököt többen kifütyülték szombaton Nagykárolyban, a román hadsereg napján szervezett katonai ünnepségen mondott beszéde alatt, illetve azt követően is. A csendőrség büntetéseket osztott ki a rendezvényen.
A meteorológusok szerint a sarkvidéki eredetű hideg légtömeg, az úgynevezett poláris örvény Európa felé tart, és a következő hetekben jelentős lehűlést hozhat.
Úgy néz ki, kivonul Romániából a Carrefour. Továbbá: irdatlan mennyiségű száraztésztát importálunk feleslegesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!