Felsőházi rájátszást érő helyen vonul a téli vakációra a Sepsi OSK

Józsa Csongor 2023. december 21., 19:23 utolsó módosítás: 2023. december 21., 19:51

Korán kapott gólt a sepsiszentgyörgyi együttes az erdélyi focipárharcban. Végig szaladtak az eredmény után a piros-fehérek, végül ponttal térnek haza Nagyszebenből.

Végig harcolta a találkozót a Sepsi OSK. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Csütörtökön késő délután a labdarúgó Szuperliga huszonegyedik fordulójában a Nagyszebeni Hermannstadt FC otthonában vendégszerepelt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Mindkét gárda számára fontos volt a pontok megkaparintása a felsőházi rájátszást érő helyek megtartásához.

Alig, hogy elkezdődött a meccs, hátrányba került a Sepsi OSK. A 6. percben egy szögletet követően röviden szabadított fel a vendégek védelme, a visszaszerzett labda a szabadon maradt Jipához került, a tizenhatosról eleresztett lövése a kapu jobb oldalába csapódott (1–0).

Nem torpant meg a háromszéki együttes a bekapott góltól, Mateinek megvolt a lehetősége, hogy pár pillanatra rá egyenlítsen, a kapussal szemben utóbbi nyert.

A folytatásban tovább kereste az egyenlítő gólt Bernd Storck együttese, rendre ott volt ellenlábasa térfelén, de a Hermannstadt sem húzódott vissza. A 32. percben megduplázhatták volna előnyüket, Alhassan már Nyiczulyt is kicselezte, az oldalhálóba lőtte.

Túloldalt Kecskés bólintott egy szögletet követően kicsivel mellé. Jó iramú első játékrészt követően 1–0 állt az eredményjelzőn.

A pihenőt követően sem változott sok minden, a sepsiszentgyörgyiek loholtak az egyenlítésért, a házigazda pedig amikor lehetett megindított egy-egy ellentámadást. A 60. percben Kallaku löketét tornázta ki a felső léc alól a hálóőr. Túloldalt Niczulynak is tisztáznia kellett Iancu lövésénél.

A 70. percben Safranko egyenlített, de az akciót megelőzte a Sepsi OSK tizenhatosának közelében egy Alimi-szabálytatlanság, így a VAR közbelépésével a találatot érvénytelenítették.

A 80. percben aztán már a videóbíró sem tehetett semmit, gyönyörű akciót követően szépen ment körbe a labda, Safranko tálalt Kallaku elé, aki nyolcról védhetetlenül lőtt a hálóba (1–1).

A végjátékban sem állt le a háromszéki együttes, sokkal többet tett, mint ellenfele, hogy győztesen hagyja el a játékteret.

Végül egy pont lett a jutalmuk, ezzel a döntetlennel pedig a Sepsi OSK úgy mehet a téli szünetre, hogy felsőházi rájátszást érő helyen található. A Szuperliga mezőnye kisebb vakációra megy, januárban folytatódik a bajnokság.