A tárcavezető többek között Budai Gyula és Zsigmond Barna Pál országgyűlési képviselők, Hidegh Attila európai és észak-amerikai kapcsolatok fejlesztéséért felelős helyettes államtitkár, valamint Dolhai István, Magyarország csíkszeredai főkonzulja társaságában érkezett klubunk székházába, ahol megtekintette az új épületet és létesítményeit, valamint betekintést nyert a romániai női labdarúgó élvonalban szereplő együttesünk edzésébe, elbeszélgetve a csapat- és stábtagokkal is.
A miniszter gratulált a hölgyeknek eddigi teljesítményükért, reményét fejezve ki, hogy idén a Gheorghe Hagi Akadémia, azaz a Farul csapatát is sikerül megelőzniük a bajnokságban, felhívva a figyelmet arra, hogy a magyarországi Puskás Akadémiával egy szinten emlegetett csíkszeredai fociakadémia milyen sokat tesz a magyar nemzeti öntudat megőrzéséért azzal is, hogy a legmagyarabb csapatokkal állnak helyt a román bajnokságokban.
Szijjártó Péter és kísérete tárgyalásokat folytatott Szondy Zoltánnal, a FK Csíkszereda és a Székelyföld Labdarúgó Akadémia elnökével is az erdélyi magyar labdarúgás helyzetéről, annak lehetőségéről, hogy a több mint egymillió fős romániai bázisú sportág miképpen tudna jobban beilleszkedni a magyar labdarúgás vérkeringésébe.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!