A tárcavezető többek között Budai Gyula és Zsigmond Barna Pál országgyűlési képviselők, Hidegh Attila európai és észak-amerikai kapcsolatok fejlesztéséért felelős helyettes államtitkár, valamint Dolhai István, Magyarország csíkszeredai főkonzulja társaságában érkezett klubunk székházába, ahol megtekintette az új épületet és létesítményeit, valamint betekintést nyert a romániai női labdarúgó élvonalban szereplő együttesünk edzésébe, elbeszélgetve a csapat- és stábtagokkal is.
A miniszter gratulált a hölgyeknek eddigi teljesítményükért, reményét fejezve ki, hogy idén a Gheorghe Hagi Akadémia, azaz a Farul csapatát is sikerül megelőzniük a bajnokságban, felhívva a figyelmet arra, hogy a magyarországi Puskás Akadémiával egy szinten emlegetett csíkszeredai fociakadémia milyen sokat tesz a magyar nemzeti öntudat megőrzéséért azzal is, hogy a legmagyarabb csapatokkal állnak helyt a román bajnokságokban.
Szijjártó Péter és kísérete tárgyalásokat folytatott Szondy Zoltánnal, a FK Csíkszereda és a Székelyföld Labdarúgó Akadémia elnökével is az erdélyi magyar labdarúgás helyzetéről, annak lehetőségéről, hogy a több mint egymillió fős romániai bázisú sportág miképpen tudna jobban beilleszkedni a magyar labdarúgás vérkeringésébe.
Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.
Pár napja jutott vissza a labdarúgó Szuperligába a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Már kiírták, mikor kezdik el a munkát, a klubvezetés a élvonalbeli keret kialakításán dolgozik.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!