Hirdetés

Az est, amikor a Szuperligába kerül, vagy a 2. Ligában marad az FK Csíkszereda

Fotó: Pinti Attila

Kétgólos hátrányt kell ledolgoznia a székelyföldi együttesnek a Bukaresti Dinamóval szemben, hogy fennállása legnagyobb sikerét ünnepelhesse. Követjük az osztályozó körüli eseményeket. Élő közvetítés.

2024. május 27., 17:55

A hármas sípszót követően egyik csapat játékosai sem örülnek. Az FK labdarúgói a földre roskadnak fáradtságukban, míg a dinamósok csendben pacsiznak egymásnak. A csíkiak megtettek mindent, több lehetőségük volt a gólszerzésre, ám nem tudták legyőzni az eléggé sokat hibázó Golubovicot, aki többször bravúrral védett.

A lelátóról leesett dinamós szurkolót kivizsgálták a kórházban, nem sérült meg súlyosan.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, egyben az osztályozós párharcnak, a Dinamo marad az élvonalban, az FK a 2. Ligában.

90+2. perc: Már az FK játékosai sem hisznek a feljutásban, a támadások felépítése teljesen esetleges, pontatlanok a passzok... 0–0

90+1. perc: Mindössze három perc hosszabbítás lesz... 0–0

89. perc: A Dinamo felér az FK kapujáig, szöglet. Egyáltalán nem sietnek a vendégek, nagyon lassan végzik el a pontrúgást. 0–0

88. perc: Dinamo-csere: Politic le, Bordușanu fel. 0–0

Hirdetés

85. perc: Negyedórát kellett várni az újabb hazai lehetőségre, hosszú előreívelés után Babatihoz kerül a labda a tizenhatosban, ám passz helyett a tőle fél méterre álló védőbe lő. 0–0

83. perc: Amzăr helyett Grigore jön be a Dinamónál. 0–0

78. perc: Kettős csere az FK-nál, Gheralia váltja Szondit, Nagyot pedig Jelena. Kisebb félreértés volt a cserénél, hiszen eleinte Makrai kellett volna lejőjjön, végül marad a támadó a pályán. 0–0

75. perc: Csere a Dinamónál, Milanov le, Costin fel. 0–0

73. perc: Babati hibázik, ellentámadásba lendül a Dinamo, Abdallah lő a tizenhatosba érve, Gyenge a helyén. 0–0

72. perc: A Dinamo nagyon fáradtnak tűnik, a második félidőben gyakorlatilag támadásban nem számított a fővárosi együttes, a védekezés minden energiájukat felemészti. 0–0

70. perc: Makrai előtt adódik egy lehetőség, de nem tudja jól megszelídíteni a labdát, ami elpattan tőle, és Golubovic kiöklözi. 0–0

A csendőrség közleménye szerint a lelátón és stadion mellett mintegy 1200 Dinamó-szurkoló van – tudtuk meg a szervezőktől.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

67. perc: Az FK uralja a meccset, ám egyelőre az újabb helyzetek elmaradtak. Bani kap sárga lapot. 0–0

59. perc: Tűzíijáték a Dinamo kapujánál. Csürös 35 méterről távoli bombát ereszt el, csapódik a labda, Golubovic csak kiütni tudta, senki sem reagált a támadók közül, így szögletre mentettek a vendégek. A pontrúgást követően Nagy felé száll a labda, aki 22 méterről kapásból kapura zúdít, Golubovic ezt nagy vetődéssel tolta fölé. 0–0

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

55. perc: Anderson adja le a labdát a tizenhatos bal sarkánál álló Gál-Andrezlynek, a szlovák a rövid sarokra lő, meglepi Golubovicot is, ám csak oldalháló. Újabb nagy lehetőség marad ki. 0–0

52. perc: Anderson Ceara nagyon aktív a második félidőben, közel harmincról lő, Golubovic nagyot nyújtózva tolja szögletre. A pontrúgásból ezúttal sem tud veszélyes lenni az FK. 0–0

48. perc: Hatalmas FK helyzet, egy előre lőtt labdát Makrai szelídíti meg, középre adja Babatinak, aki nem tud kapura lőni pár méterről! Szöglet. 0–0

47. perc: Babati próbálja meglepni Golubovicot, de nem sikerül. 0–0

46. perc: Csere a Dinamónál, Pavicic helyett Daniel Iglesias. 0–0

46. perc: Folytatódik mérkőzés. 0–0

45+7. perc: Ennyi az első félidő, ami kiegyenlített játékot hozott, mindkét kapu előtt lehetőségekkel. Az FK betalált, ám az idő közben lesérült Jebari fantasztikus találatát lesállás előzte meg. A játékrész hajráját egyértelműen a csíki csapat uralta, de gólt nem tudott szerezni. Jön a pihenő.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

45+6. perc: Gál-Andrezly két embert is kicselez a jobb oldalon, beadását nem tudja megfogni Golubovic, ám nincs ott FK-s játékos, hogy a kipattanót a hálóba lője. 0–0

45+6. perc: Apró húz el a bal szélen, beadásáról ketten is lemaradnak. Egyértelműen jobb az FK a játékrész hajrájában. 0–0

45+4. perc: Hatalmas helyzetGál-Andrezly előreívelése a félpályáról szinte tökéletes Babatinak, nyakán Amzărrel, a labdát a dinamós játékos utolsó pillanatban szögletre menti a kapujából kijövő Golubovic mellett. Ennek ellenére kirúgás. 0–0

45+1. perc: Hat perc hosszabbítás lesz. Pavicic lőhet a tizenhatos vonaláról, mellé. 0–0

„A piros kutyák emlékeztetnek arra, hogy minden, amit körülötted látsz, román föld.” •  Fotó: Székely Sport Galéria

„A piros kutyák emlékeztetnek arra, hogy minden, amit körülötted látsz, román föld.”
Fotó: Székely Sport

44. perc: A partvonalon kívül Politic is orvosi ellátásban részesül, ő is biceg. 0–0

43. perc: Pintér Bence váltja a megsérült Verest. 0–0

40. perc: Egyelőre a szerencse elkerüli az FK Csíkszeredát, Veres sérül meg, ő sem tudja folytatni, alig tud lépni, a jobb bokájával van probléma... 0–0

38. perc: Anderson távolról lő, egyenesen Golubovic ölébe. 0–0

35. perc: Politicnek van egy lövése, ami elhal a csíki védelemben. 0–0

33. perc: Nagy szólója, megbolondítja a Dinamo védelmét, de nincs helyzet. 0–0

30. perc: Francisco Anderson váltja Jebarit. 0–0

29. perc: Sárga lap Pavicicnek, miután csúnyán odalép Babatinak. 0–0

27. perc: Jebari kap a jobb combjához, majd terül el a földön. Kezelik a pályán, ám csere lesz, mutatják a kispadnak. Ketten segítenek neki elhagyni a pályát. Izomszakadásnak tűnik. 0–0

Jebari sérülése •  Fotó: Székely Sport Galéria

Jebari sérülése
Fotó: Székely Sport

24. perc: Közben a Dinamónak is van egy nagy lehetősége, Politic a keresztlécet találta telibe, de ez az akció is lesről indult. 0–0

24. perc: Kollégánk helyszíni tájékoztatása szerint egy dinamós drukker leesett a lelátóról, emiatt volt szükség az orvosok közbelépésére. 0–0

•  Fotó: Székelyhon Galéria

Fotó: Székelyhon

22. perc: Folytatódik a mérkőzés. 0–0

19. perc: Megáll a játék. Egy néző rosszul lett, az orvosi csapat közbelépésére van szükség a Dinamo drukkerei előtt. Az egyik mentőautó is ott a helyszínen. 0–0

•  Fotó: Székelyhon Galéria

Fotó: Székelyhon

13. perc: Jebari! Bő harminc méterre a kaputól elvarázsolja a bukaresti védelmet, majd hatalmas bombagólt lő! De a partjelző emelte a zászlót, Gál-Andrezly lesen lehetett, amikor kapta a labdát és egyből visszaadta a spanyol-marokkói középpályásnak. Vizsgálja a videóbíró is, pár centis les. Nagy kár érte. 0–0

10. perc: Az első veszélyes csíki támadás, Jebari indította Gál-Andrezlyt, beadását becsúszva mentik szögletre. 0–0

6. perc: Az FK csapatkapitánya, Kelemen Dávid kap sárga lapot egy középpályán elvégzett szabálytalanság miatt. Feșnic piros lappal elküld valakit az FK kispadjáról. 0–0

Az FK Csíkszereda a hagyományos piros-fekete felszerelésében játszik, a Dinamo fehérben.

1. perc: Horațiu Feșnic sípszavára elkezdődött a mérkőzés, a Dinamo vezetheti az első támadást. 0–0

Egy héttel ezelőtt a bukaresti Nemzeti Arénában 2–0-ra nyert az élvonalbeli Dinamo az FK Csíkszereda ellen a labdarúgó Szuperliga jövő idénybeli utolsó helyéért zajló osztályozó odavágóján.

A második felvonást Csíkszeredában játsszák hétfőn 20 órától. Akik nem lehetnek a helyszínen, azok a Digi Sport 1, a Prima Sport 1 és az Orange Sport 1 adókon nézhetik élőben az eseményeket, illetve a frf.tv weboldalon is.

19.59 A tiszteletbeli kezdőrúgást Deáky Tibor, az 1960-as Csíkszeredai Bányász csapatának játékosa végezte el.

19.56 Megtelt a dinamós szektor a stadionban.

19.51 Köszöntik az FK Csíkszereda női bronzérmes csapatát, a lányok a közönség tapsa közepette bevonultak a pályára.

19.47 Megjelentek mazsorettek, kislányok táncolnak a gyepen, szórakoztatják a közönséget.

19.44 Gyűlnek a Dinamónak fenntartott szektorban a vendégszurkolók, de még nincsenek 125-en.

19.42 Most ismertetik az FK csapatát. Óriási tapsot kapott minden játékos.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

19.38 Szijjártó Péter magyar külügyminiszter Marosvásárhelyről köszöntötte az FK Csíkszeredát. A székely labdarúgás nagy barátja Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel egy kampányrendezvényen vesz részt, onnan kívánt sok sikert a piros-feketéknek.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

19.37 A Lokálpatrióták kifeszítették a nagy székely zászlót

19.35 Javában zajlik a bemelegítés, egyre többen a stadionban.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

19.26 Megérkeztek a Dinamo-szurkolók autóbuszai. Lassan engedik be őket a sportlétesítménybe, a stadionba fenntartott szektorban megjelent egy ötfős csoport, egy nagy piros-fehér zászlóval.

•  Fotó: Székelyhon Galéria

Fotó: Székelyhon

19.22 A mérkőzés összes főszereplője melegít: az FK Csíkszereda és a Bukaresti Dinamo labdarúgói, illetve a játékvezetők is.

19.20 Érkeznek a stadionhoz a Lokálpatrióták.

Vonulnak a csíkszeredai drukkerek •  Fotó: Székelyhon Galéria

Vonulnak a csíkszeredai drukkerek
Fotó: Székelyhon

•  Fotó: Székelyhon Galéria

Fotó: Székelyhon

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

19.17 Mindkét csapat kapusai jöttek ki elsőként melegíteni.

19.16 A stadion környéke tele van rendfenntartókkal, három mentőkocsi és egy tűzoltóautó áll készenlétben a pálya mellett.

19.12 Mindkét vezetőedző egy helyen változtatott az első mérkőzéshez képest. Ilyés Róbert Jelena helyett Makrainak adott bizalmat a támadósorban, míg a Dinamónál visszatért a védelembe Răzvan Patriche csapatkapitány, Grigorét váltja.

19.09 Megvannak a kezdőcsapatok.

FK Csíkszereda: Gyenge – Nagy, Kelemen, Csürös, Apró – Veres, Szondi – Babati, Jebari, Gál-Andrezly – Makrai.
Cserék: Karácsony, Gergely, Vita, Bloj, Ronai, Pintér, Francisco, Gheralia, Jelena. Vezetőedző: Ilyés Róbert.

Dinamo: Golubovic – Moura, Patriche, Homawoo, Amzăr – Milanov, Gnahore, Pavicic – Bani, Abdallah, Politic.
Cserék: Răilean, Gregorio, Iglesias, Ilic, Bordușanu, Grigore, Roșu, Edgar Ie, Costin. Željko Kopić.

19.06 A stadion környékén sok románul beszélő ember lézeng. Eladó jegyet keresnek.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

19.03 A Lokálpatrióták a Mamut túrkálónál gyülekeztek, onnan vonulnak fel a stadionig.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

19.02 Szállingóznak a dinamós drukkerek, de elvétve, egy-egy kisebb csoport.

A buszok még nem jöttek meg.

18.45 Egyelőre több a rendfenntartó, mint dinamós szurkoló a fővárosi drukkerek számára elkülönített részen a stadion mellett.

A dinamós szurkolók számára elkülönített rész a stadion mellett •  Fotó: Pinti Attila Galéria

A dinamós szurkolók számára elkülönített rész a stadion mellett
Fotó: Pinti Attila

18.42 A Gál Sándor szobor körüli parkolóban Hunyad, Maros, Ilfov, Bukarest megyei rendszámú autók vannak, még érkeznek, a kocsikban levő szurkolók ordibálnak és dinamós zászlókat lobogtatnak. Az átlagpolgár számára eléggé ijesztő a látvány.

A Gál Sándor szobor melletti parkoló megtelt dinamós drukkerek személyautóival •  Fotó: Dobos László Galéria

A Gál Sándor szobor melletti parkoló megtelt dinamós drukkerek személyautóival
Fotó: Dobos László

18.30 A mérkőzést külföldről is lehet követni, az FRF.tv weboldalán keresztül.

18.07 Érkeznek a Dinamo-drukkereket szállító buszok, a fotót a Sespi OSK CLUB csoportban találtuk, a készítője Sepsiszentgyörgyön fotózta le, azt írja, hogy ez már a harmadik jármű volt tele fővárosi szurkolóval.

Dinamós szurkolókat szállító busz Sepsiszentgyörgyön •  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Club Galéria

Dinamós szurkolókat szállító busz Sepsiszentgyörgyön
Fotó: Facebook/Sepsi OSK Club

17.51 Hangoló az FK Csíkszereda öltözőjéből.

A helyi rendezők készen állnak a fővárosi drukkersereg fogadására, az ezzel kapcsolatos információkat a hétfői sajtótájékoztatón osztották meg.

Kapcsolódó

A fogadóirodák a Dinamo sikerét jósolják.

Kapcsolódó

Itt pedig mindent megtudhat a párharcról.

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kovásznai siker Csíkszentsimonban, de még nyílt maradt a párharc

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Toronymagasan a keret legértékesebb játékosa a Sepsi OSK új brazil védője

Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.

Székelyhon

Félúton a kaland: Kína kapujában a két erdélyi motoros

Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.

`
Krónika

Már az első napon összeomlott a rendszer: káoszba fulladt a képességfelmérő digitalizációja

A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.

Krónika

Még egy hónap, és újabb autópálya-szakaszon autózhatunk Erdélyben

Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.

Főtér

A romániai kommunizmus egyáltalán nem jelentette az itt élő népek testvériségét

Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.

Ez is érdekelheti

Megkapta a licencet, készülhet a 2. Ligára a Marosvásárhelyi ASA

Biztosan indul a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban a Marosvásárhelyi ASA, miután a klub szerdán délután közölte, hogy megkapta a részvételhez szükséges licencet.

Folytatódik a vb-láz, bőséges sportkínálat vár szombaton

Folytatódik a labdarúgó-világbajnokság csoportköre, bemutatkozik többek között Brazília, Svájc és Törökország is. A szombati sportműsorban emellett Forma–1, Le Mans, vízilabda, kézilabda és tenisz is helyet kapott.

Kitört a botrány az egyik feljutó miatt, újrajátszhatják a 2. ligás osztályozókat

Hatalmas botrány alakult ki a román labdarúgásban, miután a 2. Ligába frissen feljutott CSL Ștefăneștii de Jos ellen súlyos vádak merültek fel. A klubot okirathamisítással vádolják, a kétpontos büntetését pedig a szövetség nem hozta nyilvánosságra.

Meglepetés az osztályozón: először szerepelhet a másodosztályban a Popești-Leordeni

Története legnagyobb sikerét érte el a SC Popești-Leordeni, amely 2–0-ra legyőzte a Gyulafehérvári CSM Unireát a másodosztályba jutásért rendezett osztályozó döntőjében, így először szerepelhet a román labdarúgás második vonalában.

Veszélyben a Marosvásárhelyi ASA indulása a 2. Ligában?

Váratlan információ látott napvilágot a Marosvásárhelyi ASA kapcsán, korábbi tartozások miatt veszélybe került a csapat indulása a labdarúgó 2. Liga következő idényében.

A Sepsi OSK három játékosa is bekerült a legjobbak közé

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) közzétette a májusi hónap álomcsapatát a 2. Ligában, amelyben az élvonalba feljutott Sepsi OSK három játékosa is helyet kapott.

Az FC Voluntari két büntetőt belőtt, a Nagyszeben másodosztályos lesz (videóval)

Nyernie kellett a 2. Liga harmadik helyezettjének az élvonalbeli gárdával szemben. Nem csak a hátrányt dolgozták le, hanem a feljutást jelentő gólt is megszerezték.

Másodosztályú klubnál folytatja Kilyén Szabolcs

A Vajdahunyadi Corvinullal feljutott az élvonalba a szovátai származású labdarúgó, de nagyon kevés játéklehetőséget kapott az együttesnél. Kilyén Szabolcs úgy döntött, hogy marad a 2. Ligában, a Nagyváradi Bihar FC színeiben kezdi az új szezont.

Marosvásárhelyi ASA: megválasztották a szezon játékosát, távozott az egyik alapember

A csapat házi gólkirályát választották az elmúlt szezon legjobbjának a Marosvásárhelyi ASA szurkolói. A klubtól távozott az egyik meghatározó labdarúgó, aki marad a másodosztályban, a bajnoki vetélytársnál folytatja.

Ha nincs feljutási jog, akkor nincs felsőházi szereplés

Évek óta vitatéma a román másodosztályban, hogy olyan csapatok is szerepelhetnek a felsőházi rájátszásban, amelyeknek nincs feljutási joguk az élvonalba. A tervek szerint 2027-től ezek a klubok nem lehetnek ott a 2. Liga play-offjában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!