A házigazda Katar lesz, a közel-keleti ország éghajlata miatt kellett változtatni az időponton, hiszen a helyszínen a nyári hónapokban elviselhetetlen hőség van, míg az őszi-téli időszakban kellemesebb az időjárás.
A legerősebb európai bajnokságok menetrendjét teljesen átszabó tornán viszont az előző két, brazil és orosz vébével ellentétben legalább közel lesznek egymáshoz a stadionok, és nem kell majd akár időzónákon is keresztülutazni, a két legtávolabbi stadion közötti utat mindössze másfél óra alatt meg lehet tenni autóval, nem pedig repülővel.
A román labdarúgókat mindez nem érinti különösen, az ország válogatottja ugyanis egymás után a hatodik világbajnokságról maradt le, legutóbb még huszonnégy évvel ezelőtt, 1998-ban a franciaországi tornán vett részt.
A belföldi sorozatok azonban nagyon is függnek a katari világbajnokságtól, hiszen egyelőre nem tudni, hogy ebben az időszakban lehet-e bajnoki és kupamérkőzéseket rendezni. Az Európai - és a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség bizonyos pénzösszegeket ajánl fel a tagszövetségnek, hogy azok ne rendezzenek belföldi mérkőzéseket a Bajnokok Ligája, az Európa Liga, a Konferencia Liga, az Európa- és a világbajnoki találkozók idején.
Ezúttal viszont más a helyzet, figyelembe véve a különleges év végi világbajnokságot, az egy hónapos kiesés ugyanis nagyon megnehezítheti a klubcsapatok feladatát, a szezon hátralévő részében zsúfolt programjuk lenne az elmaradt meccsek bepótlásával.
A román bajnokság jelenlegi szezonjában tavaly a november 21. és december 18. közötti időszakban nem kevesebb mint hat bajnoki fordulót rendeztek meg, plusz a kupasorozat negyeddöntős párharcait.
Amennyiben az idei év hasonló időszakában a világbajnokság alatt nem lehet lejátszani a belföldi mérkőzéseket, a kényszerszünet miatt már 2023 elején folytatódnia kellene a bajnokságnak, vagy később, február és május között több hétközi fordulót kellene beiktatni a menetrendbe.
Egyébként a tavalyi Európa-bajnokságról hiányzó Norvégia precedenst teremtett, hiszen a torna ideje alatt három bajnoki fordulót is lebonyolított, így idén a kisebb, a vb-re nem kvalifikált országoknak is lehetőségük volna folytatni hazájuk bajnokságát.
Nagy a sürgés-forgás az átigazolási piacon a hazai labdarúgó-élvonalban, a rövid téli szünet ideje alatt a csapatok igyekeznek felfrissíteni a keretüket. Mutatjuk, milyen változások történtek a klubok háza táján.
További változásokra lehet számítani a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK keretében. Két alapember ugyanis távozófélben van, és helyükre új labdarúgókat kell igazolni. A helyzet azonban nem ennyire egyszerű. Diószegi László klubelnök avatott be a részletekbe.
A cégek és más jogi személyek helyi adóinak alig több mint 50 százaléka folyt be a gyergyószentmiklósi városkasszába 2024-ben. Idén őket is nagyobb kedvezmény ösztönzi őket a fizetésre. A magánszemélyek adózási hajlandósága azonban jónak mondható.
A rendelések elindításával kiderült, mennyibe kerül a Dacia legújabb, egyben legnagyobb modellje, a Bigster. A Duster nagy testvéreként emlegetett, egy új szegmensben világhódító körútra induló Bigster legolcsóbb kiadása 23 ezer euróba kerül.
A Román Posta 2025. január 9-én, csütörtökön kezdi meg a januári nyugdíjak kézbesítését – jelentette be a társaság.
Mi az összefüggés David Popovici Porsche Spyderje, a román néplélek és az értelmiségi elit által követendő példának tekintett hazai személyiségek hiánya között?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!