A román válogatott március 31-én a csoportelső dánokat kellett volna fogadja, de a koronavírus-járvány miatt az összecsapást elhalasztották, így a két együttes csak novemberben mérkőzik meg egymással. A szervezet közlése szerint a selejtező-sorozat többi találkozóját az eredeti időpontban, szeptemberben és októberben játsszák le.
A 2021-es magyar-szlovén közös rendezésű Európa-bajnokság selejtezőjének felénél
Románia 10 ponttal a második helyet foglalja el a 8-as csoportban a hibátlanul éllovas, 15 pontos Dánia mögött.
A jövőben rendezendő kontinenstornán 16 válogatott szerepel majd – az eddigi 12 helyett –, a két házigazda mellett az összesen kilenc csoportgyőztes, a legjobb csoportmásodik, illetve a négy pótselejtező nyertese kvalifikálja magát.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) jóváhagyta a román sportági szövetség kérését, miszerint a jövőre halasztott tokiói olimpián részt vehetnek azok a játékosok, akik tavaly nyáron az olaszországi és San Marinó-i Eb-n az elődöntőbe jutással kvótát szereztek. A nyári olimpia labdarúgótornáján ugyanis az U23-as korosztályú, azaz 1997-es születésű futballisták játszhatnak, csakhogy az egyéves halasztással sokan már nem illeszkednek be ebbe a szabályba. A FIFA közleményében azonban tisztázta ezt a helyzetet, miszerint az 1997. január 1-je után született labdarúgók jogosultak pályára lépni a 2021-es olimpián.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!