Az új rendszer szerint 32 együttes vesz részt a rájátszásban, ebből 24 csapat az előző körből jutott tovább, míg nyolc klub az élvonalból csatlakozik be. Összesen 16 találkozót rendeznek szeptember 27. és 29. között, ezek közül nyolcat fognak a tévében közvetíteni.
Az FK Csíkszereda, amely az előző fordulóban 4–0-ra győzte le a Bákói Aerostart, ismét idegenben játszik, ellenfele a CSM Alexandria lesz, amely a 3. Liga hatodik csoportjában az első helyet foglalja el. Eddigi négy bajnokijából hármat megnyert és egy döntetlent játszott, ráadásul még gólt sem kapott.
Az összecsapást az alexandriai CSS Peco pályán rendezik szeptember 29-én, csütörtökön 16 óra 30 perctől. A televízióadók ezt nem közvetítik, de valószínű követhető lesz a csíkszeredai klub Youtube-csatornáján.
A rájátszásból továbbjutó csapatok mellé becsatlakozik a hátramaradt nyolc élvonalbeli együttes, amelyek tavaly a legjobb nyolcban végeztek az 1. Ligában. A 24 gárdát három különböző kalapba sorolják be, majd négy csoportba sorsolják őket, mindegyikben 6 klub kap helyet.
Mindegyik csapat egyetlen mérkőzést játszik az első, a második és a harmadik urnában szereplő együttessel. Az összes csoportból az első két helyezett jut tovább a negyeddöntőbe, emellett az első helyen végzett csapatok majd hazai pályán játszhatnak a legjobb nyolc között.
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Székelyföldi sportoló, Xántus Bíborka szerezte Románia első érmét a Téli Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF, FOTE). Az 1993-ban dobogós biatlonista közel két évtizede az Egyesült Államokban, az 1960. évi téli olimpiai játékok helyszínén él.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Hat házkutatást tartott a rendőrség Máramaros és Szatmár megyében egy szexuális bűncselekmények gyanúja miatt indult ügyben; a nyomozás három személyt érint, köztük egy pedagógust.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!