Egy félidő alatt eldöntötte a kupameccset az FK Csíkszereda

Dobos László 2022. szeptember 15., 21:01

Magabiztos játékkal jutott a labdarúgó Román Kupa 4. fordulójába az FK Csíkszereda. A székelyföldi futballcsapat csütörtökön késő délután 4–0-ra nyerte a Bákói Aerostar otthonában.

Nagyon gyorsan elintézte a mérkőzés sorát az FK Csíkszereda Fotó: Pinti Attila

A bákói repülőtér tőszomszédságában található az Aerostar stadion, a mérkőzés alatt számos repülőjárat zúgására figyelhettek volna fel az idegenből érkező játékosok, azonban ez a csíki csapatot egy cseppet sem zavarta meg, már az első félidőben eldöntötték a mérkőzés sorsát.

Jó minőségű gyepszőnyeg és nagyon kedves házigazdák fogadták a Székelyföldről érkező csapatot és kísérőiket. A mérkőzésre ingyenes volt a belépés, és pár száz futballkedvelő végig is nézte a meccset, de egy szóval se bántották a vendégeket.

A gólok sorát már a 9. percben megnyitotta az FK, amikor Peter Gál-Andrezly, a 16-oson belülről, jobb oldalról, laposan a bal hosszúba lőtte a labdát (0–1). A 11. percben Barabás fejese a kapufán csattant, de a 23. percben már 2–0-ra vezettek a vendégek: Marvin Schieb mintegy 17 méterről a jobb alsóba bombázta a játékszert. Szűk tíz perc múlva újabb Schieb löket kötött ki a hálóban, a csíkiak szélsője ugyanonnan, a 16-os környékéről lőtte ki az alsó sarkat (0–3). A végeredményt már a 38. percben beállították a csíkiak, Bujdosó Szilárd ritka szép gólt lőtt: ballal, mintegy 20 méterről a felső sarokba helyezte a labdát (0–4).

A második félidőben ugyan újabb találat nem született, de végig az FK dominált, továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben, magabiztosan jutottak tovább.

A hazaiak egy párszor eljutottak ugyan a vendégek kapujáig, de Karácsony Márk, az FK 19 éves kapusa mindent magabiztosan védett.

A lefújást követően Dican Ferenc, az FK Csíkszereda vezetőedzője szerint csapata nagyon jól állt bele a mérkőzésbe. „Tipikus kupameccs volt, amelyet mi nagyon jól kezdtünk, komolyan vettük az ellenfelet. Meg is mondtam a fiúknak a hét elején, hogy a kupameccsen szív és akarat kell a győzelemhez.

Szünetben négy góllal vezetünk, a második játékrészben egy kicsit lazábban játszottak a fiúk, de szerintem győzelmünk, a továbbjutásunk teljesen megérdemelt.

Azért bő a keretünk, hogy mindenki játéklehetőséget kapjon, azért szerepeltek ma olyan játékosok, akik máskor kevesebb játékpercet kapnak. Akik pályára léptek – bizonyítottak. Nálam kezdőjátékos nincs, mindenki kezdő, mindenki mindig arra kell készüljön, hogy bármikor kezdő legyen” – hangsúlyozta Dican.

Labdarúgó Román Kupa, 3. forduló:

Bákói Aerostar–FK Csíkszereda 0–4 (0–4).
Gólszerzők: Peter Gál-Andrezly (9.), Marvin Schieb (23., 32.), Bújdosó Szilárd (38.).
Bákói Aertostar: Manole – Prențu, Benchea, Pavel, Bacalu, Ilie (Căpușă, 83.), Juncu (Pavel, 26.), Gavrilă, Zaharia (Bobârnac, 26.), Belciu (Tofan, 68.), Vraciu (Baisan, 83.). Vezetőedző: Mihai Ionescu.
FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Takács Rareș (Csiszér Balázs, 70.), Klemen Nemanic, Vita Dániel, Paul Pârvulescu, Veres Szilárd (Csürös Attila, 57.), Mickael Panos (Kovács Lóránt, 76.), Peter Gál-Andrezly (Petre Ivanovici, 46.), Bújdosó Szilárd, Marvin Schieb, Jelena Richárd (Suciu Tóni, 70.). Vezetőedző: Dican Ferenc.

•  Fotó: Pinti Attila