A különleges kezdeményezést már az elmúlt hétvégén észrevehették a focidrukkerek. A Szuperligában, a 2. Ligában és a női Szuperligában szereplő csapatok kapitányai B.R.A.V.O. feliratú karszalagot viseltek.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) ezzel a gesztussal hívta fel a figyelmet új platformjára, amely a futball igazi értékeit kívánja közvetíteni.
A program az örömöt, a tiszteletet, a szeretetet, az akaratot és az optimizmust hirdeti, valamint arra hívja fel a figyelmet, hogy a gyerekek nemcsak a pályán tanulnak, hanem abból is, amit a lelátóról hallanak. A szövetség célja, hogy a futball körüli légkör pozitívabbá váljon, és a jövő generációi egészségesebb sportkultúrában nevelkedjenek.
A betűszó a következő értékeket képviseli: Bucuria (öröm), Respectul (tisztelet), Afecțiunea (szeretet), Voința (akarat) és Optimismul (optimizmus).
„Ez az akció fontos lépés afelé, hogy a román futballban tiszteletteljesebb és támogatóbb közeg alakuljon ki. Köszönettel tartozunk minden klubnak, amely csatlakozott, és vállalta, hogy nagykövetévé válik ennek az ügynek” – áll az FRF közleményében.
A B.R.A.V.O. platform hosszú távra tervezett program, amelynek sikeréhez elengedhetetlen a szülők, az edzők, a hivatalos személyek és a szurkolók közös részvétele.
A szövetség üzenete egyértelmű: a futball legyen öröm, ne félelem, és a gyerekek olyan környezetben nőhessenek fel, ahol a játék valóban a sport szépségéről szól.
Alig öt és fél perc után félbeszakították a Románia–Magyarország mérkőzést a teremlabdarúgó Európa-bajnokság pótselejtezőjének craiovai visszavágóján.
Így ha teret kap a sportsajtóban, illetve a híradásokban a román teremlabdarúgás. A balhé hozza az olvasottságot, nézettséget. Azon a meccsen, amelyen nagyon elszúrta a szövetség.
Térfigyelő kamerás felvételt tettek közzé arról a tegnap esti balesetről, amelyben egy nő életét vesztette Iași megyében.
Folyamatban van a Szülőföldön magyarul program keretében járó támogatások kifizetése – tájékoztatta a Krónikát csütörtökön a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Lovasturizmussal foglalkozó kalotaszegi gazdacsaládot mutatunk be a Gazdaszemmel sorozat e heti videós riportjában. A hetven lovat tartó házaspár nagykalotai farmjára látogattunk.
… az AUR fölényesen verné az összes többi pártot, ha most vasárnap választások lennének… és nem került elő a híres dák sisak, viszont előkerült egy hatalmas kártérítés.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!