A bajnok sem kímélte a vásárhelyieket

Székely Sport , Horváth Bálint Ottó 2023. október 01., 16:15 utolsó módosítás: 2023. október 01., 21:32

Nem kerülte el az újabb nagyarányú vereséget a Marosvásárhelyi SE, a női labdarúgó élvonal negyedik fordulójában a bajnoki címvédő Kolozsvári U Olimpia hatszor talált be.

Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Az első hazai mérkőzésüket játszották vasárnap délelőtt a vásárhelyiek a férfi bajnoksághoz hasonlóan Szuperligára keresztelt női pontvadászat új idényében. Az első két meccsükön idegenben léptek pályára, a Besztercei Gloriától 4–0-ra, a Banat Girls együttesétől 6–0-ra kaptak ki.

A címvédő és a Bajnokok Ligája második selejtezőkörére készülő Kolozsvári U Olimpia ellen is nagyarányú vereséget szenvedett Mihály Sándor és Kristály Hunor edzők csapata, a víkendtelepi pályán a vendégek mindkét félidőben háromszor voltak eredményesek, a szépítés pedig nem jött össze.

A Marosvásárhelyi SE három mérkőzés után nulla ponttal és lőtt góllal sereghajtó a nyolc csapatos élvonalban. Újabb hazai találkozó következik, szerdán 15 órától pótolják be az ezüstérmes Temesvári Poli ellen a második játéknapról elhalasztott bajnokit. Aztán három nappal később, október 7-én, szombaton 13 órától a székelyföldi párharcban az FK Csíkszereda vendégei lesznek.

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 4. forduló:
Marosvásárhelyi SE–Kolozsvári U Olimpia 0–6 (0–3).
Gólszerzők: Carmen Marcu (15., 29.), Adina Giurgiu (17.), Sonia Bumbar (66.), Adina Borodi (84.), Bede Karina (90+3.).