Végre csapatként működött az FK – Valentin Suciu

Dobos László 2021. szeptember 13., 20:18 utolsó módosítás: 2021. szeptember 13., 20:20

Megszakította ötmeccses vereségi sorozatát az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Ligában. A csíkiak hétfőn késő délután 0–1-ről fordítva 3–1-re győzték le hazai pályán a Kolozsvári U együttesét.

Erik Lincar és Valentin Suciu. Ellentétes félidőket éltek át Fotó: Pinti Attila

Valentin Suciu, az FK vezetőedzője a mérkőzés végén eltűnt, egy rövid ideig egyedül maradt, látszott rajta, hogy nagyon megviselte a mérkőzés.

„Öt nappal ezelőtt, a győztes brassói kupameccs után mondtam, hogy levegőhöz jutottunk, és hála Istennek most a bajnokságban is megvannak az első pontok. Az első félidőben sokat hibáztunk, egyéni és taktikai hibákat követtünk el. A szünetben sikerült változtatni a játék képén, a fiúk jól reagáltak arra, amit kértem tőlük.

Ez volt az első mérkőzés, ahol a cserék jól jöttek be, hozták azt a pluszt, amire szüksége volt a csapatnak. Örülök Bărăbaș góljának, remélem ebből ő is erőt merít a továbbiakra

– nyilatkozta Suciu.

A mérkőzés után a sajtó többek között Gál-Andrezly és Jelena játékát emelte ki, Suciu viszont ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy ők azért voltak leigazolva, hogy pluszt adjanak a csapatnak.

„Végre a mi együttesünk csapatként működött, én minden pályára lépő játékost kiemelnék” – mondta a szakember.

A szünetben végrehajtott szerkezetváltásról, amikor Vereguț helyére Csürös vonult vissza középhátvédnek, Suciu azt mondta, hogy mivel Apró Claudiu sérült, a középhátvéd pozícióra két 18 éves játékosa van, Vereguț és Gergely. A szakember szerint Danit (Vereguț – szerk. megj.) megviselték a vereségek, és úgy érzete, hogy le kell cserélni, ezért hozta hátra Csüröst hátvédnek.

„Vereguț, Gergely és Bărăbaș is 2003-as születésű, de ott van még a keretben a szintén 2003-as Bujdosó és Csala, illetve a 2004-es Omar, akik szintén ígéretes játékosok a felnőtt csapat számára. Ha komolyan készülnek, ők is játéklehetőséget fognak kapni” – hangsúlyozta Suciu.

A csereként beállt Bărăbaș egyenlített Fotó: Pinti Attila

Erik Lincar, a Kolozsvári U vezetőedzője szerint csapata uralta az első félidőt, ám több tiszta gólhelyzetükből mindössze egyet tudtak értékesíteni. „A

második félidőben változott a játék képe, számomra megmagyarázhatatlan, hogy miért esett vissza csapatunk játéka, és nem tudtunk felemelkedni az FK Csíkszereda szintjére.

Tudtuk, hogy jó csapat a csíki, tavaly ott voltak a legjobb hat között. Az FK jó játékosokat igazolt, és bár rosszul kezdte a bajnokságot, biztos vagyok benne, hogy bárkinek nehéz perceket tud okozni a 2. Ligában. Férfiak vagyunk, fel kell állnunk, össze kell szednünk magunkat és kellőképpen fel kell készülnünk a következő fordulóra”