A szünet után jött a feltámadás, megszerezte első pontjait az FK Csíkszereda

Zátyi Tibor 2021. szeptember 13., 18:25

Megszakította ötmeccses vereségi sorozatát az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Ligában. A Kolozsvári U elleni hétfő délutáni mérkőzés első félidejében még akadozott a csíkiak játéka, hátrányban vonultak a szünetre. A pihenőt követően Peter Gál-Andrezly vezérletével sikerült fordítaniuk, így megszerezték első győzelmüket a bajnokságban.

A meccs embere: Peter Gál-Andrezly. Három varázslatos gólpasszt osztott ki Fotó: Pinti Attila

Ellentétes mutatókkal várta a két együttes a találkozót, hiszen az FK öt vereséggel kezdte a bajnokságot, míg az U négy győzelemmel – hazai pályán a Temesvári Polit 3–0-ra, a Konstancai Unireát 1–0-ra, a Bukaresti Metaloglobust 2–1-re verte, míg idegenben az FC Buzău otthonában nyert 1–0-ra –, egyedüli vereségét a Jászvásári Poli vendégeként szenvedte el (0–2). A találkozó előtt a fogadóirodák a kolozsvári csapatot látták a győzelemre esélyesebbnek, az U-t nagyjából negyven szurkolója kísérte el a csíki kiszállásra. A meccs során hozták a tőlük megszokott, soviniszta formát, ám magyarellenes rigmusokat nem skandáltak.

Támadásban a csíkiaknak többször is sikerült a kolozsvári kapu előterébe juttatniuk a labdát, ezen próbálkozások nem voltak veszélyesek. Annál inkább Boiciuc megmozdulása, aki Jebari beívelését szinte saját kapujába fejelte. Az első negyedóra legnagyobb helyzetét az U portugál játékosa, Ribeiro hagyta ki, Vereguț passzát csípte el, ám nem tudta legyőzni a kapujából nagyon jól kimozduló Gyengét. Nem sokkal később Blejdea lövése jelentett riadalmat a csíki kapura, majd a 25. percben Ribeiro lapos lövésével megszerezte a vezetést a vendégeknek (0–1). A következő lehetőség is a kolozsváriaké volt, Blejdea senkitől sem zavartatva fejelt mellé.

Rendezte sorait a házigazda, a kolozsváriak is visszavettek az iramból, így kevés lehetőség adódott a kapuk előtt: Jelena fordult le jól védőjéről, de az oldalhálóba lőtte, majd Haită szabadrúgását fogta magabiztosan Gyenge, így 1–0-s vendég vezetésnél mentek pihenőre a csapatok.

A szünetben cserére szánta el magát Valentin Suciu, az FK edzője, Bărăbaș érkezett Vereguț helyére, és rögtön egyenlített:

Gál-Andrezly szlalomozott keresztbe a kolozsvári védőkön át, majd a fiatal játékos elé passzolt, aki hét méterről a hálóba lőtt (1–1).

A csíkiak jó lendülete megmaradt, és habár az U előtt is adódott gólszerzési lehetőség – Pleștea jobblábas lövése szállt mellé –, a 60. percben összejött a fordítás. Emberhátrányban – Schieb sérült meg, és még nem tudták elvégezni a cseréjét – ismét Gál-Andrezly került főszerepbe, a jobbszélen megtartotta a labdát, majd két embert kicselezve indította Jebarit, aki kilőtte a jobb alsót! Először vezetett az FK az idei bajnokságban (2–1).

Az U próbálkozott egyenlíteni, de nem tudta megismételni az első félidőben mutatott veszélyes játékát, olyannyira, hogy az FK növelte előnyét, a 85. percben – ki más? – Gál-Andrezly hozta ziccerbe Jelenát, a magyar támadó pedig a kapus felett a hálóba emelt, beállítva a 3–1-es végeredményt.

Hangzatos sikerrel vetett véget negatív sorozatának az FK Csíkszereda, a másodosztályú bajnokság egyik legjobb csapatával szemben sikerült egy félidő alatt fordítania. A meccs végén pedig jogosan hangzott a mintegy hatszáz hazai nézőtől a „szép volt, fiúk!”

Az FK Csíkszereda három helyet javított a táblázaton, a következő fordulóban (szeptember 18., szombat, 17 óra) a Temesvári SSU Poli otthonában vendégszerepel.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 6. forduló:
FK Csíkszereda–Kolozsvári U 3–1 (0–1)
Gólszerzők: Bărăbaș (47.), Jebari (60.), Jelena (85.), illetve Ribeiro (25.)
FK: Gyenge – Takács, Kelemen, Vereguț (Bărăbaș, a szünetben), Bor, Csürös, Kovács, Jebari (Szondi, 90+4.), Gál-Andrezly, Schieb (Ivanovici, 62.), Jelena (Bara, 88.). Vezetőedző: Valentin Suciu.
U: Gorcea – Gîț, Gugu, Vomir, Mitrea, Ribeiro (Voinea, 80.), Dican (Balgiu, 63.), Haită, Blejdea (Pîrvulescu, 66.), Ciobanu (Hofman, 66.), Boiciuc. Vezetőedző: Erik Lincar.
Vezette: Rareș George Vidican (Szatmárnémeti)