Góllal búcsúzott Bauza Csíkszeredától

Székely Sport , Dobos László 2021. május 23., 20:31

Az FK Csíkszereda hiába vezetett az első félidő végén még két góllal, döntetlent játszott a Temesvári ASU Polival a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában, így az ötödik helyen zárta az idényt.

Hosszú szünet után újra lehettek nézők a csíkszeredai stadionban, ahol a Lokálpatrióták végig buzdították kedvenceiket, az FK azonban nem bírta a hajrát, a vendég temesváriak elvittek egy pontot.

A végén kiderült, hogy a győzelem se ért volna osztályozót, a Dunărea Călărași pontot szerzett Craiován, és így a Duna-partiak végeztek az osztályozót érő negyedik helyen.

A mérkőzés első nagy gólhelyzete a hazai csapat előtt adódott, a 2. percben egy bal oldali szögletrúgást követően Rotar fejelhetett, de a labda kevéssel elkerülte a kaput. Az első negyedórában két távoli szabadrúgást ítéltek az FK javára, a bal oldalit Apró, a jobb oldalit pedig Takács lőtte mellé, közben Popovici szintén távoli lövése jelentett veszélyt a csíki kapura, de Gyenge mentett.

A 18. percben Bauza feje behasadt, ápolni kellett, és egy nagy kötéssel a fején tudta folytatni a játékot. A második negyedórában két vendégtámadást jegyeztünk, előbb Radunović fejkelt kapu mellé jó helyzetből, majd Axente közelről nem találta el jól a labdát.

A 32. percben megszerezte a hazai csapat a vezetést,

a labda egy jobb oldali támadást követen a 16-oson belül Schiebhez került, aki a kapus mellett a hálóba lőtt (1–0).

A 37. percben Axente lapos, jól eltalált rúgását védte Gyenge, majd az első félidő hosszabbításában növelte előnyét a székelyföldi alakulat:

Rotar szerzett labdát bal oldalon, betört a 16-os területére, majd Bauza elé tálat, aki mintegy 14 méterről a bal alsóba bombázta (2–0).

Az argentin csatárnak ez volt az utolsó mérkőzése az FK színeiben, a következő szezont az újonc U Craiova 1948 SA együttesénél kezdi.

A kétgólos vezetést nem tudta megtartani az FK Csíkszereda, amelynek játéka a második félidőben visszaesett. A 60. percben Bauza veszélyes lövését szögletre mentették a temesvári védők, egy percre rá azonban Ivanovici kapura tartólövését fejjel mentette a kapuvonalról Apro.

A 71. percben a semmiből egyenlített az ASU Poli:

egy kapu felé tartólabdát a Kelemen rosszul talált el, és saját kapujába lőtte (2–1).

A 76. percben Bara távoli lövését szögletre mentette a temesvári kapus, a 80. percben azonban egyenlített bánság gárda: egy bal oldalról elvégzett szabadrúgást követően az üresen hagyott Mera közelről a kapuba fejelte a labdát (2–2).

Az utolsó percekben harcolt az FK a győzelemért, de a jó pozícióból megítélt szabadrúgást Bor a sorfalba lőtte, majd Pintér fejesét bravúrral mentette Păduraru, a vendégek kapusa.

Az FK Csíkszereda egyetlen hazai mérkőzést sem tudta megnyerni a rájátszásban. A csíki gárda ötödik helyen kezdte a play-off-ot és ott is fejezte be.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 10. forduló:
FK Csíkszereda–Temesvári ASU Poli 2–2 (2–0).
Gólszerzők: Marvin Schieb (32.) és Juan Francisco Bauza (46.+1),
illetve Kelemen Dávid (71., öngól) és Ioan Mera (80.).
Játékvezetők: Radu Petrescu, Ionuț Traian Neacșu (mindketten Bukarest), Cosmin Bojan (Marosvásárhely).
Megfigyelők: Radu Bitea (Nagyvárad) és Ştefan Szilaghi (Szatmárnémeti).