1. Liga: ott folytatták, ahol abbahagyták

Székely Sport 2021. január 23., 23:38 utolsó módosítás: 2021. január 25., 10:55

A bajnoki címre esélyesnek tartott Universitatea Craiova és a felsőházi rájátszásért tekerő FC Viitorul játszotta a forduló első döntetlenjét a labdarúgó 1. Ligában.

Egy-egy gólt szereztek a felek Fotó: Universitatea Craiova/Facebook

Szombat este kétgólos döntetlennel folytatódott az alapszakasz 18. fordulója. A craiovai Ion Oblemenco Stadionban az Universitatea nem bírt az FC Viitorul gárdájával.

A házigazdák az első félidő végén megérdemelten kerültek előnybe, a középhátvéd Paul Papp jól érkezett egy szögletrúgásra és megszerezte vezetőgólt. Kevéssel a térfélcsere után egyenlítettek a konstancaiak, Damien Dussaut beadását Andrei Artean látványos fejessel juttatta a hálóba.

A mérkőzés utolsó negyedében a vendégeknek voltak nagyobb lehetőségeik, de az eredmény 1–1 maradt.

Az U Craiova öt meccse veretlen a bajnokságban és az egymást követő negyedik döntetlenjét játszotta, míg a Viitorulnak ez volt a harmadik egymást követő pontosztozkodása.