Kiváló formában várta a hétfő esti összecsapást a marosvásárhelyi gárda, amely megnyerte az előző három bajnoki meccsét. A temesváriak ellen keretproblémákkal küszködtek, sérülés miatt három meghatározó játékos, Jonathan Person, Goran Gajovic és Alin Borșa sem léphetett pályára.
A mérkőzés elején kisebb lépéselőnybe került a VSK, amelynél Sánta Szabolcs és Goran Martinic szórta a kosarakat, de aztán a nyitónegyed végéhez közeledve a vendégek két triplával kiegyenlítettek, majd hat ponttal elhúztak.
A második játékrészben végig a Temesvár vezetett, a vásárhelyiek futottak az eredmény után, és ezt a tíz percet sikerült megnyerniük,
így a szünetben csak két pont volt a lemaradásuk.
Térfélcsere után is szoros maradt a párharc, a VSK ugyan hamar fordított, az előnyét azonban nem tudta megőrizni, a vendégek a harmadik negyed végén visszavették a vezetést, és négy ponttal álltak jobban.
Az utolsó játékrész egy 10–0-s vásárhelyi sorozattal indult, de Temesvár erre is jól reagált és újra a javára fordította az eredményt.
A győztes kiléte az utolsó három percben dőlt el,
amikor a vásárhelyiek Pavle Reljic egymás után két hárompontosával megléptek, és a végén bebiztosították a győzelmet.
A Marosvásárhelyi VSK a rövid rotáció ellenére folytatni tudta a győztes meccsek sorát, egymás után a negyedik sikerét a bajnokságban, és 5/2-es mérleggel a tabella harmadik helyére lépett előre.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Hatékony támadójátékának és kiváló védekezésének köszönhetően a Csíkszeredai Sportklub szombat este háromgólos különbséggel győzte le a BJAHC csapatát a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, és már csak egy győzelemre van a párharc megnyerésétől.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
Hetek óta a Hunyadi című sorozattól visszhangzik a sajtó, szakemberek kritizálják vagy dicsérik, nézők lelkesednek iránta vagy szidják – főleg a közösségi médiában.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!