Elvitte a pontokat a gyergyóiak otthonából a nagyszebeni alakulat

Gergely Imre 2024. október 27., 16:32 utolsó módosítás: 2024. október 27., 17:11

Vasárnap délután első hazai mérkőzését vívta a gyergyószentmiklósi Antares ISK-VSK a férfi kosárlabda Liga 1 idei sorozatában. A végén a vendég nagyszebeniek örülhettek.

Későre javult fel a gyergyóiak játéka. Korábbi felvétel Fotó: Leopold Tamás

Főként védelemben voltak jobbak a szebeniek, a gyergyóiaknak nehéz volt helyzeteket kialakítaniuk. A vendégek távolról is jobban dobtak így lett négy pont különbség az első 10 perc után. Hazai részről Lokodi és Csillag több szép megmozdulása érdemelte ki a közönség tapsát.

A dudaszó pillanatban Magusar próbálkozott triplával amivel egyre csökkenhetett volna a hátrány, de nem volt kellően pontos a befejezés.

A második negyed sem hozott lényegi változást, többször is letelt a gyergyóiak támadóideje próbálkozás nélkül, a különbség pedig egyre nőtt. A nagyszünet azonban meghozta a várt változást a hazai együttesnél.

Lényegesen feljavult a játék, sorban jöttek a kosarak és csökkent vendégek előnye.

Akár nagyon szorosra is zsugorodhatott volna, de a szebeniek hármasokkal tudtak válaszolni a szépen felépített támadásokból szerzett hazai pontokra.

A negyedik negyed előtt már csak tíz volt a különbség a felek között, 50–60 volt az állás. Az utolsó felvonásban látható volt, hogy nagyon akarta mindenki az Antares ISK-VSK csapatában, hogy eltűnjön a vendégelőny, de az idő szorításában sokat hibáztak, és ezeket büntették a nagyszebeniek.

A végén pedig 24 pontos vendéggyőzelmet mutatott az eredményjelző.

Kosárlabda férfi Liga 1, alapszakasz, 3. forduló:
Gyergyószentmiklósi Antares ISK-VSK –Nagyszebeni CSU2 59–83 (15–19, 11–22, 24–19, 9–23).
A gyergyói pontszerzők: Matevz Magusar 19, Lokodi Mátyás 12, Csillag Előd 11, Lénárt Artúr 8, Nicolae Lungu 5, Raoul Olariu 2, László Tamás 2.