Egy negyed erejéig volt méltó ellenfele a címvédőnek a Sirius

Horváth Bálint Ottó 2023. március 26., 18:08 utolsó módosítás: 2023. március 26., 18:10

Idegenben is kiütéssel győzött, bejutott a bajnokság elődöntőjébe a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata. Ellenfele, a Marosvásárhelyi Sirius KK az 5–8. helyekért folytatja a rájátszást.

Ezúttal 52 ponttal győzött a Sepsi-SIC Fotó: Miska Brigitta

A hétközi első mérkőzésen a Sepsi-SIC hazai pályán nem kegyelmezett székelyföldi vetélytársának, óriási különbséggel, 68 ponttal nyert.

A vasárnapi délutáni marosvásárhelyi találkozón már az első negyedben 17 pontos előnyt dolgozott ki a háromszéki gárda. A második tíz percben szorosabb volt a játék, a két amerikai idegenlégiósa nélkül felálló Sirius ekkor csak két ponttal maradt alul.

A szünet után viszont ismét rákapcsolt a Sepsi-SIC – amelynél ismét sok játéklehetőséget kaptak a fiatal játékosok –, és fölényesen húzta be a harmadik és negyedik játékrészt, a legvégén pedig Mititelu kosarával még a 100 pontos határt is átlépte.

A Sepsi-SIC számára sétagalopp volt ez a párharc, az elődöntőben viszont valamivel nehezebb feladat vár rá, míg a marosvásárhelyiek az 5–8. helyekért folytatják a rájátszást.

Női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés:

Marosvásárhelyi Sirius KK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 49–101 (11–28, 15–17, 10–30, 13–26).

Sirius KK: Podunavac 16, Lipovan 10, Szász 8, Ciciovan 4, Feiseș 4, Ignacsenko 4, Sólyom 2, Horobec 1. Játszott még: Oancea, Moga.
Sepsi-SIC: Cave 21, Mititelu 15, Cătinean 14, Hristova 13, Ghizilă 10, Jones 10, Gereben 6, Mikes 6, Gödri-Părău 4, Orbán 2. Játszott még: Pop.