A jó védekezés volt a gyergyói kosarasok győzelmének a kulcsa

Gergely Imre 2024. január 15., 11:12

Tizenegy ponttal győzött vasárnap a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK a Bukaresti Total Sport ellen, így újabb lépést tett a férfi kosárlabda 1. Liga rájátszása felé.

Sikeres meccsen van túl a Gyergyói ISK-VSK Fotó: Leopold Tamás

Az első hét percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán a bukarestiek 13–13 után két perc alatt tizenegy ponttal elhúztak, a nyitó játékrész pedig 15–24-gyel zárult Zerkula dobásának köszönhetően.

A második negyedben elkezdte a felzárkózást a gyergyói csapat, és Lokodi révén 32–31-re fordítottak,

a nagyszünet pedig Magusar találata után jött, amikor két pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

Fotó: Leopold Tamás

A pihenőt követően egyik fél sem tudott meglépni, felváltva szálltak a labdák a két gyűrűbe, a periódus 15–15-ös döntetlennel zárult és 49–47-nél jött el a záró negyed.

Ebben viszont egyértelműen az ISK-VSK akarata érvényesült,

egyre nőtt a különbség a két csapat között, a végén pedig 11 pontos 74–63-as győzelmet ünnepelhettek a szárhegyi csarnokban a hazai nézők.

„A fiúk elég jól védekeztek, ennek köszönhető, hogy sikerült nyerni. Idén kicsit átalakult a játékunk, kevesebb pontot dobunk, de jobban odafigyelünk a védekezésre és kevesebb esélyt engedünk az ellenfélnek. Alacsony pontszámon tudtuk tartani a bukarestieket, ahogy terveztük is.

Fontos volt, hogy nem csak egy-két ember dobott pontot, hanem többen kivették ebből is a részüket. Ez a csapat győzelme volt. Szükségünk van még két győzelemre, hogy már biztosan résztvevői legyünk a rájátszásnak. Kezünkben van a lehetőség, de nem szabad elbíznunk magunkat”

– fogalmazott Kercsó Zoltán, a Gyergyói ISK-VSK edzője.

Férfi kosárlabda 1. Liga, 12. forduló:
Gyergyószentmiklósi ISK-VSK–Bukaresti Total Sport 74–63 (15–24, 19–8, 15–15, 25–16).
A gyergyói pontszerzők: Lokodi Mátyás 20, Matevz Magusar 16, Bodó Tamás és Zerkula Zoltán 12-12, Raoul Olariu 5, László Tamás 4, Ráduly Sándor 3, Csillag Előd 2.