A súlyos anyagi gondokkal küzdő marosvásárhelyi klub nem tudja biztosítani azt a hátteret a kézilabdacsapat számára, amely elengedhetetlen a bajnoki részvételhez és a tehetséges sportolók fejlődéséhez. A már régóta takaréklángon működő VSK-nál az idei, félbeszakadt szezonban a kézilabdacsapat volt az egyetlen, amely komoly eredményeket tudott felmutatni. Tette mindezt szinte kizárólag helyi nevelésű játékosokkal, akik
gyakorlatilag önkéntesként játszottak a klubnál, hiszen semmilyen fizetésre nem számíthattak, ám a fokozódó bizonytalanság miatt nem akartak tovább maradni.
A feltörekvő csapat az előző idényben egy mérkőzésre volt az élvonalbeli feljutástól, és idén is jogot szerzett az osztályozón való részvételre, ahol a Galaci CSM-mel, a Dacia Mioveni-nyel és a Bukaresti Științával találkozott volna, de ezeket a mérkőzéseket esélytelenként játszotta volna le.
Az elhúzódó politikai csatározásnak most ez az együttes is áldozatául esett, amely biztosan nem vesz részt az augusztusra tervezett tornán, és mivel továbbra sem számíthatnak anyagi támogatásra, a csapatot irányító Mihaela és Claudiu Evi házaspár úgy döntött, nem folytatják a munkát a klubnál. Múlt héten
elfogadták a Besztercei Gloria két évre szóló ajánlatát, ahol – akárcsak Marosvásárhelyen – a klub másodosztályú csapatát vezetik majd, illetve az ifjúsági képzésért felelnek.
Velük együtt a VSK tehetséges játékosai mind távoztak, Andreea Târșoagă már korábban megegyezett a Gloriával, mellette Maria Ola, Flavia Stan, Roxana Guță, Tania Coșarcă és Luciana Bercea is Besztercére igazolt.
A tapasztaltabb kézilabdázók közül Georgeta Bucin visszatért szülővárosába, Suceavára, Carola Stângu pedig a doppingbotrány miatt az élvonalból kiejtett, de jövőre a feljutásra pályázó Brassói Coronához távozott, ahova vele tartott a többi fiatal is, Sarah Darie, Ioana Ugran, Monica Bărăbaș, Carla Lăcătuș és Flavia Munteanu.
Mihaela és Claudiu Evi azonban nem mondott le teljesen a marosvásárhelyi klubról,
hiszen a világjárvány előtt a különböző korosztályú csoportoknál nagyjából 200 fiatal kézilabdázót foglalkoztattak, akikkel a jövőben Daniel és Laurențiu Pop, illetve Roxana Ștefan edzők folytatják a tevékenységet.
A távozó szakvezető házaspár számára annál nehezebb az elválás, hogy az elmúlt hat évben – kezdetben még az Olimpic klubbal, majd két éve a VSK-val – összesen hat országos bajnoki címet nyertek az ifjúsági korosztályokban, ezzel Marosvásárhely az egyik legsikeresebb helyszíne volt a hazai utánpótlásképzésnek.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!