A súlyos anyagi gondokkal küzdő marosvásárhelyi klub nem tudja biztosítani azt a hátteret a kézilabdacsapat számára, amely elengedhetetlen a bajnoki részvételhez és a tehetséges sportolók fejlődéséhez. A már régóta takaréklángon működő VSK-nál az idei, félbeszakadt szezonban a kézilabdacsapat volt az egyetlen, amely komoly eredményeket tudott felmutatni. Tette mindezt szinte kizárólag helyi nevelésű játékosokkal, akik
gyakorlatilag önkéntesként játszottak a klubnál, hiszen semmilyen fizetésre nem számíthattak, ám a fokozódó bizonytalanság miatt nem akartak tovább maradni.
A feltörekvő csapat az előző idényben egy mérkőzésre volt az élvonalbeli feljutástól, és idén is jogot szerzett az osztályozón való részvételre, ahol a Galaci CSM-mel, a Dacia Mioveni-nyel és a Bukaresti Științával találkozott volna, de ezeket a mérkőzéseket esélytelenként játszotta volna le.
Az elhúzódó politikai csatározásnak most ez az együttes is áldozatául esett, amely biztosan nem vesz részt az augusztusra tervezett tornán, és mivel továbbra sem számíthatnak anyagi támogatásra, a csapatot irányító Mihaela és Claudiu Evi házaspár úgy döntött, nem folytatják a munkát a klubnál. Múlt héten
elfogadták a Besztercei Gloria két évre szóló ajánlatát, ahol – akárcsak Marosvásárhelyen – a klub másodosztályú csapatát vezetik majd, illetve az ifjúsági képzésért felelnek.
Velük együtt a VSK tehetséges játékosai mind távoztak, Andreea Târșoagă már korábban megegyezett a Gloriával, mellette Maria Ola, Flavia Stan, Roxana Guță, Tania Coșarcă és Luciana Bercea is Besztercére igazolt.
A tapasztaltabb kézilabdázók közül Georgeta Bucin visszatért szülővárosába, Suceavára, Carola Stângu pedig a doppingbotrány miatt az élvonalból kiejtett, de jövőre a feljutásra pályázó Brassói Coronához távozott, ahova vele tartott a többi fiatal is, Sarah Darie, Ioana Ugran, Monica Bărăbaș, Carla Lăcătuș és Flavia Munteanu.
Mihaela és Claudiu Evi azonban nem mondott le teljesen a marosvásárhelyi klubról,
hiszen a világjárvány előtt a különböző korosztályú csoportoknál nagyjából 200 fiatal kézilabdázót foglalkoztattak, akikkel a jövőben Daniel és Laurențiu Pop, illetve Roxana Ștefan edzők folytatják a tevékenységet.
A távozó szakvezető házaspár számára annál nehezebb az elválás, hogy az elmúlt hat évben – kezdetben még az Olimpic klubbal, majd két éve a VSK-val – összesen hat országos bajnoki címet nyertek az ifjúsági korosztályokban, ezzel Marosvásárhely az egyik legsikeresebb helyszíne volt a hazai utánpótlásképzésnek.
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!