Magabiztosan nyert a VSK Udvarhely, a felsőházban folytatja

Zátyi Tibor 2021. december 18., 20:09

Az év utolsó bajnokiját játszotta a férfi kézilabda másodosztályban a VSK Székelyudvarhely, a Kolozsvári U II. elleni meccsnek komoly tétje volt, hiszen csak győzelem esetén tudott továbbjutni a felsőházi rájátszásba a házigazda.

A kolozsvári fiatalok sokáig jól tartották magukat a VSK Székelyudvarhely otthonában Fotó: Beliczay László

A városi sportcsarnokban rendezett mérkőzésen a D csoport sereghajtóját, a Kolozsvári U fiókcsapatát fogadta a VSK. A találkozó elején fej-fej mellett haladt a két együttes, többnyire a hazaiaknál volt az előny, ám az egyetemi gárda rendre egyenlíteni tudott.

8–8 után sikerült leszakítani a vendégeket, ekkor zsinórban öt gólt szerzett a házigazda. A pihenőig ismét egymás találataira válaszoltak a csapatok, a VSK néggyel vezetett az első félidő végén.

A szünetet követően a kolozsváriak tíz percig nem tudtak betalálni, ezt kihasználva a házigazda elhúzott az eredményjelzőn, a 47. percben pedig már kétszámjegyű lett a különbség (28–18). Sipos Lóránt vezetőedző minden egyes benevezett kézilabdázónak megadta a játéklehetőséget, tanítványai tizenegy góllal nyertek.

Ezzel a győzelemmel a D csoport második helyén zárt az udvarhelyi csapat, a Segesvári VSK előzte meg a tabellán.

Ez a két együttes folytathatja a következő körben a rájátszás felsőházában, ahol a másodosztály legjobb nyolc klubja szerepel.

Férfi kézilabda másodosztály, D csoport, 14. forduló:
VSK Székelyudvarhely–Kolozsvári U II. 35–24 (19–15).
Gólszerzőink: Komporály Attila 7, Csibi Hunor és Jére Róbert 6-6, Kónya Hunor 5, Fekete Róbert 4, Katona Tamás 3, László Zsolt 2, Csiki Botond és Pál Szilárd 1-1.