Kiütötte a temesvári fiatalokat a Szejke SK

Székely Sport 2021. március 20., 20:05 utolsó módosítás: 2021. március 20., 20:26

Esélyeshez méltóan nyerte meg az alapszakaszban utolsó előtti találkozóját a Székelyudvarhelyi Szejke SK, szombaton kora este a hazai rendezésű buboréktornán húsz góllal verte a Temesvári Kiválósági Központ együttesét.

Átrobogott ellenfelén az udvarhelyi kézilabdacsapat Fotó: Beliczay László

A Segesvári VSK elleni pénteki vereség után kötelező volt a győzelem a Szejke SK számára a városi sportcsarnokban, ám a temesvári fiatalok villámrajtot vettek, a 4. percben 3–0-ra vezettek. A házigazda hamar rendezte a sorokat, gyorsan felzárkózott, majd a játékrész derekán a vezetést is megszerezte (16. perc 8–7). Innen teljesen megváltozott a játék képe, az ellenfél beragadt,

a szünetig egyetlen gólt tudott még szerezni, így a Szejke simán fordított, 17–8-as állásnál mehetett pihenni.

A második játékrészben már csak egy kérdés maradt megváloszatlanul, hány góllal nyeri a meccset az udvarhelyi együttes: a mérkőzés végét jelző sípszókor húsz volt közte, a Szejke 39–19-re győzött.

Sipos Lóránt együttesének még egy mérkőzése van hátra, vasárnap 15 óra 20 perctől Nagyváraddal játssza le az alapszakasz utolsó meccsét.

Férfi kézilabda másodosztály, C csoport, 13. forduló:
Székelyudvarhelyi Szejke SK–Temesvári Kiválósági Központ 39–19 (17–8)
Gólszerzők: Katona, Hadnagy 6–6, Tăuțean 5, Csibi, Szabó 4–4, Mihály, Kónya, Jére 3–3, Palatka 2, Tófalvi, Komporály, Szilveszter 1–1.
Játszott még: Orbán, Csutak, Jobb – Fekete.
Hétméteresek: 2/2, illetve 5/3.
Kiállítások: 12, illetve 4 perc.