Nehéz helyzetben szenvedett vereséget a Szejke SK

Zátyi Tibor 2021. március 19., 20:36

Székelyudvarhelyen csütörtökön elrajtolt a férfi kézilabda másodosztály C csoportjának harmadik buboréktornája. A házigazda Szejke SK az első nap nem lépett pályára, pénteken viszont igen, ám a több sebből vérző együttes vereséget szenvedett a csoport rangadóján.

Nagyot harcolt a Szejke SK, ám a sok hiba vereséghez és az első hely elvesztéséhez vezetett Fotó: Beliczay László

Kevésbé biztató előjelekkel várta a Segesvári VSK elleni pénteki csoportrangadót a Szejke SK, hiszen Sipos Lóránt vezetőedző két alapjátékosára nem számíthatott, a sérülés miatt hosszú időre kidőlt Pál Szilárdra, illetve a személyes okok miatt távol maradt csapatkapitányra, egyben gólfelelősre, Komporály Attilára.

Továbbá – mint utólag kiderült – a klubnál késések vannak a fizetések kiadásában.

A vendégek kezdték jobban a talákozót, a sok hibával játszó házigazda pedig csak tartani tudta velük a lépést, többször is egyenlített, ám a vezetést nem tudta megszerezni. Ráadásul az első félidő végén egy újabb alapjátékost veszített el a csapat, Jére kapta meg harmadik kétperces kiállítását, így piros lapot kapott. A szünetben Segesvár három góllal vezetett (18–15).

Térfélcsere után ellépett a vendég együttes, a 39. percben már héttel vezetett (24–17). Gyorsan rendezte sorait az udvarhelyi csapat, fokozatosan kezdte ledolgozni hátrányát, a segesváriak játékán az időkérés sem segített, az 50. percben már csak egy gól volt közte (25–24). Innentől fej-fej mellett haladt a két csapat,

azonban a Szejkének már nem maradt ereje a pontszerzésre, a VSK-nak sikerült megtartania törékeny előnyét és egy góllal, 31–30-ra megnyerte a csoportrangadót.

Segesvár sikerével lépéselőnybe került Kolozsvárral szemben, két ponttal vezet az Universitatea előtt – a Szejke harmadik a táblázaton, de amennyiben hozza a hátralevő két meccsét, megnyeri a csoportot. Szombaton 18 órától a Temesvári Kiválósági Központ, vasárnap 15 óra 20 perctől pedig az idén nagyon rosszul szereplő Nagyváradi VSK lesz a Szejke SK ellenfele.

„Nehéz vereség után beszélni, próbáljuk a pozitív dolgokat kiemelni, a Segesvári VSK elleni meccsekből +5-ös a gólarányunk. Ha megnyerjük a következő két meccsünket, mi végzünk az első helyen a csoportban. Annak ellenére, hogy kikaptunk, meg kell dicsérjem a fiúkat, két alapjátékos hiányában és fizetés nélkül is maximális odaadással csinálták végig az edzéseket és a mai meccset is.

Ez a csapat már bizonyított, hiszen a vereség és a következő meccsek eredményei nélkül is ott vagyunk a feljutásról döntő tornán. Továbbá az a célunk, hogy a maradék két meccsünket egyaránt behúzzuk

– összegzett Sipos Lóránt a mérkőzést követően.

Férfi kézilabda másodosztály, C csoport, 12. forduló
Segesvári VSK–Székelyudvarhelyi Szejke SK 31–30 (18–15)
gólszerzők Csibi, Szabó 5–5, Kónya, Katona 4–4, Mihály, Jére 3–3, Fekete, Palatka, Tăuțean 2–2,
játszott még: Orbán, Jobb – Hadnagy.
Hétméteresek: 7/6 és 3/3.
Kiállítások: 8, illetve 10 perc.

Az élmezőnyben: 1. Segesvár 30 pont, 2. Kolozsvár 28, 3. Szejke SK 27.