Hirdetés

Varga András: a lányok még a vártnál is jobban teljesítettek, igazi hősök

A szövetségi kapitány szerint tanítványai igazi hősök.
Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG)

Megnyerte a dél-afrikai világbajnokság divízió 2/B tornáját az U18-as román női jégkorong-válogatott. Egy kivételével valamennyi mérkőzésén győzött, így egy osztállyal feljebb lépett. A szövetségi kapitány, Varga András értékelt.

2026. február 02., 17:56

Csoportelsőként zárta a vasárnap véget ért dél-afrikai világbajnokságot, ezzel a következő idényben már a divízió 2/A mezőnyében szerepelhet a román U18-as női jégkorong-válogatott. Szövetségi kapitányuk, Varga András a csapat összhangját és a kiváló egyéni teljesítmények szerepét emelte ki a siker hátterében.

Hirdetés

A szakember természetesen elégedett volt tanítványaival a világbajnokságon nyújtott teljesítményével. „Összességében nagyon jó volt, csapatként néha még a vártnál is jobban teljesítettek. Szeretném megköszönni a lányoknak a nagyszerű munkát. Igazi hősök” – mondta.

•  Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG) Galéria

Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG)

Kifejtette, a győzelemet követően mindenki nagyon boldog, de eddig nem volt alkalom a feljutás megünneplésére. „Reméljük, hogy tudjuk pótolni. Egy ilyen kaliberű eredményt követően kötelező levezetni a feszültséget” – hangsúlyozta.

Kapcsolódó

Elmondása szerint megterhelő tornán van túl.

Nagyon fárasztó és nehéz volt, de megérte”

– fogalmazott röviden.

A torna legjobb kapusának választott Nicoleta Sabalin. •  Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG) Galéria

A torna legjobb kapusának választott Nicoleta Sabalin.
Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG)

Az első mérkőzésen elszenvedett vereséget egyértelműen a hosszú utazás és a fáradtság számlájára írja. „Kerestük a hibát, mivel sokkal jobb csapat vagyunk, mint Mexikó, ezt a kapura lövések száma is jól mutatta: 11–27 volt az arány. Amikor rossz döntéseket hozunk a befejezéseknél, ez általában a mentális, testi fáradtságnak köszönhető. Több mint 39 óra utazást követően az első mérkőzésünk előtt alig 4–5 óra alvásra volt lehetőségük a lányoknak” – részletezte.

A torna mezőnyét kiegyenlítettnek látta, egyetlen kivétellel. „Az egyértelműen látszott, hogy a házigazdák gyengébbek voltak a többieknél , de a többi csapat eléggé egy szinten mozgott, ezt jól mutatja, hogy sok mérkőzés a hosszabbításban dőlt el” – emelte ki.

•  Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG) Galéria

Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG)

A körülményeket összességében megfelelőnek találta. „Jó volt a szervezés, a jég viszont elég lágy volt, és hamar kásásodott” – jegyezte meg.

A szakvezető a feljutás biztossá válását egészen a torna végéig nem érezte lefutottnak, a döntő pillanat pedig az utolsó mérkőzés hajrája volt.

A tornagyőzelem kulcsát a csapatteljesítményben látja. „Ahhoz, hogy nyerni tudjon egy csapat, mindennek rendben kell lennie, mind taktikai, mind technikai szempontból, és készen kell állni a kihívásokra: egységes csapatra van szükség, ugyanakkor kellenek az egyéni megvillanások is. Ezen a tornán, hál’ Istennek, minden működött” – értékelt.

A jövőre nézve már most a folytatáson gondolkodik, és a hosszú távú építkezést tartja kulcsfontosságúnak. „Ahhoz, hogy jövőnk legyen, a gyerekekbe nagy energiát és hangsúlyt kell fektetnünk, ezért a folytatásban is szeretnék ezen dolgozni” – mondta.

A győztes keret és a szakmai stáb a fokvárosi Ice Station Grand West jegén. •  Fotó: Benedek Árpád Csaba Galéria

A győztes keret és a szakmai stáb a fokvárosi Ice Station Grand West jegén.
Fotó: Benedek Árpád Csaba

Zárásként köszönetet mondott mindazoknak, akik hozzájárultak a sikerhez. „A stábtagok igazán remek munkát végeztek. Dicséret jár az edzőknek és a kluboknak, akik ezekkel a lányokkal dolgoznak nap mint nap. A szülőknek, akik nagyszerű gyerekeket neveltek. És mindenkinek, aki valamilyen módon segítette a munkánkat, nélkülük nem sikerült volna” – zárta gondolatait.

A torna legjobb kapusának Nicoleta Sabalint választották, aki 97,1 százalékos védési mutatóval zárta a világbajnokságot.

Miután kiderült a csoportelső és a feljutó kiléte, még két mérkőzést rendeztek a fokvárosi Ice Station Grand West jégcsarnokban, a torna záró napján: Tajvan–Izland 4–5, míg a Mexikó–Dél-afrikai Köztársaság találkozó 14–1-es eredménnyel zárult.

Az U18-as női jégkorong-világbajnokság, divízió 2/B jelű (ötödik értékcsoportú) csoportjának végeredménye: 1. Románia 12 pont (47–3), 2. Izland 9 pont (35–14), 3. Tajvan 9 pont (21–14), 4. Mexikó 9 pont (20–10), 5. Belgium 6 pont (19–14), 6. Dél-afrikai Köztársaság 0 pont (0–88). Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény számított.

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség eltörölte a 2026-os U18-as női jégkorong-világbajnokság divízió III-as tornáját, amelyet Thaiföldön, Bangkokban rendeztek volna.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kovásznai siker Csíkszentsimonban, de még nyílt maradt a párharc

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Székelyhon

A napenergia fedezte a fogyasztás 70 százalékát, mégsem lett olcsóbb az áram

Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.

`
Krónika

Úgy vezessünk, hogy mindenki hazaérjen!

Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.

Krónika

A klubvendégek szeretete tartja fiatalon a 82 éves Laci bácsit

Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.

Főtér

A romániai kommunizmus egyáltalán nem jelentette az itt élő népek testvériségét

Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.

Ez is érdekelheti

Szintet lépnek, az Erste Liga befogadta a Háromszéki Ágyúsokat

A Háromszéki Ágyúsok csatlakozásával négyre emelkedett az Erste Liga erdélyi csapatainak száma a 2026–2027-es szezonban. Arról, hogy milyen plusz erőforrásokat igényel ez a régóta vágyott tagság az újoncnak, Miklós Ervint, a klub elnökét kérdeztük.

Erste Liga, rájátszás – lesznek izgalmak, elmaradnak a nagy meglepetések

Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.

Aranycsapata jégkorongban is volt Marosvásárhelynek

Egykoron Marosvásárhelyen a jégkorongnak is volt hagyománya. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a helyi Locomotiva–RATA együttese 1950-ben és 1951-ben országos bajnoki címet szerzett.

Fél évszázados hokiemlék: kincset osztott meg Székedi Ferenc

Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.

Megtapsoltuk Székelyudvarhely sportsikereit a gálán (videóval)

Örömteli pillanatokra, országos bajnoki címekre, Eb- és vb-résztvevőkre, olimpikonra lehet büszke Székelyudvarhely. Ott voltunk kameránkkal a sportgálán.

Felértékelődött az a hetedik hely – Miklós Edit a téli olimpiákról

Két olimpián is rajthoz állt, Szocsiban magyar színekben történelmi hetedik helyet szerzett alpesi síben. A hétvégén zárult milánói–cortinai téli játékok apropóján pályafutásáról beszélgettünk a csíkszeredai Miklós Edittel.

Határtalan szenvedély: foci és magyarellenesség

A büntetésáradat, a fokozódó magyargyalázás, a stadionokban tapasztalható gyűlölethullám aggasztó méreteket ölt nemcsak Romániában, hanem Szlovákiában is, azonban egyik ország szakszövetsége sem lép fel határozottan mindezek megfékezéséért.

A hegyek között az igazi az olimpia – Tófalvi Éva a téli ötkarikás játékokról

Hat olimpián képviselte Romániát Tófalvi Éva, aki Vancouverben a legjobb tíz közé jutott. A kiemelkedő székelyföldi sportoló az ötkarikás játékok különleges erejéről, a román biatlon gondjairól és kedvenc téli sportágáról is beszélt a Székely Sportnak.

Dicsőség és bukás határán: sorsdöntő pillanatok a téli játékokon

Az olimpiák mindig új hősöket emelnek a reflektorfénybe, közben legendák küzdenek a pályákon, és botrányok is árnyalják a sikertörténeteket. A téli játékokat ezúttal drámai bukás, történelmi triplázás és egy ellentmondásos történet is emlékezetessé teszi.

Szétszórt helyszínek, új sportág, magyar remények – indul a milánói–cortinai téli olimpia

Olaszország ismét téli olimpiát rendez: pénteken Milánóban kerül sor a megnyitóra, miközben a versenyek több alpesi helyszínen zajlanak. A magyar csapat pontszerző helyekben, esetleg egy éremben bízik, a román a részvételnek is örvendhet.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!