Dunaújvárosi győzelmével élre állt a Sportklub

Dobos László 2021. október 31., 20:38 utolsó módosítás: 2021. október 31., 20:40

Folytatta jó szereplését a jégkorong Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub. Hozó Levente csapata vasárnap este 7–3-ra nyert a sereghajtó otthonában, és ezzel élre állt a tabellán.

Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

A mérkőzés végig csíki fölényben zajlott: a vendégek 49, a házigazdák csupán 21 alkalommal lőttek kapura.

Gyors vendéggólokkal kezdődött a dunaújvárosi mérkőzés, Fodor találataival négy perc után két góllal vezetett a Sportklub, az Acélbikák azonban hamar szépítettek, így egygólos vendégvezetéssel mentek az első szünetre a csapatok (1–2).

A második játékrész is gyors vendéggóllal indult, a mérkőzés felénél a házigazdák újra feljöttek egy gólra, de a második szünetre Szkacskov újra kétgólosra növelte a székelyföldiek előnyét (2–4).

Hasonló forgatókönyv szerint zajlott a harmadik játékrész is: a Sportklub gólt szerzett a harmad elején, majd a házigazdák szépítettek, és erre a találatra újra válaszolni tudtak a csíkiak.

Érdekessége a mérkőzésnek, hogy az Acélbikák jelenlegi vezetőedzője a cseh Leo Gudas, aki a 2016-2017-és 2017-2018-as idényben a csíkiak szakvezetője volt.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 3–7 (1–2, 1–2, 1–3).
Gólszerzők: Jegor Kabatajev (6.), Szűcs István Gábor (30.) és Szappanos Dávid (51.), illetve Fodor Csanád (2. és 4.), Péter Andor (23.), Jevgenyij Szkacskov (37.), Sofron István (46.), David Stach (53.) és Becze Tihamér (58.).
Kapura lövések: 21–49.
Büntetőpercek: 10–4.
Játékvezetők: Kormos Dávid és Gangel László, illetve Balla Norbert és Szabó Dávid.

A hétfői program: 18 órától MAC HKB Újbuda–Csíkszeredai Sportklub, 19 órától Debreceni DEAC–Gyergyói HK.