A divízió 2/B jelű vébét január 14-20. között rendezik Belgrádban, ahol a házigazda Szerbia, illetve Románia korosztályos válogatottja mellett Belgium, Izland, Tajpej és Ausztrália lép jégre. A csoport első helyezettje feljut a divízió 2/A jelű csoportba, az utolsó pedig kiesik divízió 3/A-ba.
Nagy Attila, a Román Jégkorong-szövetség (FRHG) jelenlegi elnöke korábban elmondta, hogy Románia vb-szereplését a Hălăucă-féle előző vezetőség szánalmas húzással szerette volna megakadályozni. „A világbajnoki részvételnek feltétele, hogy a Nemzetközi Jégkorong-szövetség (IHHF) által készített felszerelésekben kell pályára lépni a mérkőzéseken.
– nyilatkozta Nagy Attila.
Közben a keret összegyűlt Csíkkarcfalván, közös edzéseket tartott, szombaton reggel pedig autóbusszal elutazott Szerbiába.
Nagy Attila megkeresésünkre válaszolva elmondta, hogy az IIHF vezetőségével folyamatosan egyeztetett, és végül engedélyt kaptak az új mezek gyártására.
Ezek Székelyföldön készültek el, két rend kellett belőlük, viszont ezeket ki kell fizetni, a nemzetközi szövetség árlistája szerint egy rend felszerelés 300 euróba kerül.
Nadrághuzatokat a Magyar Jégkorong-szövetségtől kaptak kölcsön, a sisakokat és a kesztyűket pedig házilag, önerőből oldották meg – tudtuk meg a hazai szövetség első emberétől.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Romániában szinte mindenkinek saját ingatlanja van – ennek történelmi okai vannak. Romániának azonban fokozott digitális sérülékenysége is van – ennek pedig jelenkori okai vannak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!