Szilassy: nem lehet kritikus helyzetben három-négy korongot eladni

Gergely Imre 2023. november 27., 10:19 utolsó módosítás: 2023. november 27., 10:20

A Gyergyói Hoki Klub vereséget szenvedett a Ferencváros otthonában, amelyet a kritikus helyzetekben eladott korongok okoztak – állapítja meg Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője. Fodor Szabolcs FTC edzője a győzelem ellenére is látja csapata hibáit.

Sokba kerültek a korongvesztések a GYHK-nak Fotó: Tumbász Hédi

Az Erste Liga címvédője és ezüstérmese közti vasárnap esti rangadón a második harmadban négyet lőtt a Ferencváros, míg a Gyergyói Hoki Klub csak egyet, és mivel a másik két játékrészben nem esett egy találat sem, a zöld-fehérek behúzták a győzelmet.

„Volt egy rossz 7-8 percünk az egész meccsen, amiben a Fradi egy-egy után lőtte a második, harmadik, negyedik gólját. Alapjában véve jól játszunk. Két olyan dolog van, amiért veszítettünk: a koronggal való bánásmód, ami hozta a negyedik gólnak a kiállítását.

Azt kell megérteni, hogy jó a lendületünk, jól játszunk, és nyomás alatt próbálkozunk olyan passzokkal vagy olyan megoldással, ami abban a pillanatban nincs benne a játékban”

– mutatott rá Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője.

Hozzátette, egy hosszú csere végén nem kell nekik még egy támadást generálni, főleg a második harmadban, amikor messze a pad a kaputól. „Ugye volt egy ilyen és volt két eladott korong, amiből elugrott a Fradi. Megvoltak a lehetőségeink, ebben kell javulni, hogy ők belőttek négyet, mi meg csak egyet, pedig rengeteg helyzetünk volt.

Fotó: Tumbász Hédi

De mondom, nekünk továbbra is az egyik legnagyobb ellenségünk azok saját magunk vagyunk, pont azért, mert sok korongot szerető játékosunk van. Szeretnek bíbelődni vele, szeretik, ha náluk van és ez az eladott korongok számát növeli, és ezt a Fradi gyönyörűen kihasználta”.

Mint rámutatott, jól dolgoztak a harmadik harmadban, az ellenfél időt is kért a harmad közepén, hogy megtörjék a lendületet. Három gólról vissza lehet jönni, ezt bizonyították nem egyszer.

„Az energiánk és a hitünk is rendben van. De ezen a szinten, ilyen komoly csapatok ellen, mint ugye a tavalyi döntős ellenfelünk, amely szerintem jelenleg jóval erősebb, nem lehet eladni korongokat, egyet sem, nemhogy mondjuk hármat-négyet kritikus helyzetben” – összegzett Szilassy Zoltán.

Fodor Szabolcs, a Ferencváros vezetőedzője szerint az első harmad rendben volt számukra, persze voltak hibák, de természetesen azért elég komoly menetelésben vannak ugyanúgy, ahogy a Gyergyó is. „Szóval, voltak olyan hibák, ami picit talán megütötte a szemünket, hogy nem biztos, hogy ilyeneket kellene véteni.

De ahogy mondtam, elég komoly menetelésben és erőltetett menetben vagyunk, szóval, ha egy-egy ilyen becsúszik és tudjuk kezelni, akkor az nem olyan óriási probléma”

– fogalmazott Fodor Szabolcs.

Mint mondta, természetesen szeretnénk ezen javítani, megvoltak a helyzeteik az első harmadban, de ott nem tudtunk betalálni, aztán a másodikban megjöttek a gólok is, és jelentette a különbséget a két harmad között.

Utána a harmadik játékrészben jól menedzseltük a meccset, kivéve azt a 8-10 percet, amikor egy picit túl sok rizikót vállaltunk és túl sokat kockáztattunk, amit 4–1-nél már azért nem kell.

De az időkérés után megint jól összeszedtük magunkat és jól nézett ki a játék. Szóval, még ha 60 perc nem is megy, de már 50 percig jól hokiztunk” – zárta nyilatkozatát.