Gyorsan egyenlített a GYHK, utána már csak a Fradi hokisai találtak be

Gergely Imre 2023. november 26., 19:11 utolsó módosítás: 2023. november 27., 09:55

A második harmadban négyet lőtt a Ferencváros, míg a Gyergyói Hoki Klub csak egyet, és mivel a másik két játékrészben nem esett egy találat sem, a zöld-fehérek nyerték az Erste Liga címvédője és ezüstérmese közti rangadót.

Fotó: Tumbász Hédi

Nagyon jó iramú, pörgős játékot hozott a vasárnap délutáni Fradi–Gyergyó mérkőzés. Az elejét nagyon megnyomták a zöld-fehérek, Mag Örs és a védelem azonban jól dolgozott, és ahogy kiszabadultak a nyomás alól a székelyek, rögtön egymást követték a helyzetek Arany ketrecénél is. Az FTC kétszer, a GYHK egyszer játszhatott emberelőnyben az egyébként nagyon sportszerű keretek között zajló első húsz percben, de gól nem esett, így 0–0 állt a Tüskecsarnok eredményjelzőjén az első szünetben.

A középső játékrész 5. percében született az első találat, amikor furcsán került Bán elé a korong és ő megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Az előny két percet sem tartott, a GYHK emberelőnyét Vincze Péter váltotta gólra, egy olyan akcióból, ami a múlt szezonban nagyon sok gólt hozott, de idén valamiért eddig nem nagyon működött.

Hamarosan újra emberelőnybe kerültek a piros-fehérek, de ez a Fradi szurkolóknak hozott örömet.

Brady csapott le egy korongra és szólója végén ismét a Ferencváros vezetett. Ez láthatóan megzavarta a gyergyóaikat, illetve feltüzelte a zöld-fehéreket, és ez két újabb hazai gólban nyilvánult meg. Helyzetei voltak a GYHK-nak is, lehetett volna szorosabb az állás, de Aranyon nem jutott túl a korong.

Láthatóan nem adta fel a GYHK, a záró játékrészben nagyon mentek előre Bodóék, Fodor Szabolcs időt is kért a harmad derekánál, hogy játékosai kikerülhessenek a szorításból, betalálni azonban nem sikerült, ahogy a Fradi kontráit is hatástalanítani tudta Mag. Így maradt a második harmadban kialakult 4–1-es állás a végeredmény is. A gyergyóiak kedden Debrecenben zárják magyarországi túrájukat.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub 4–1 (0–0, 4–1, 0–0).

Gólszerzők: Bán Károly (25. perc), Adam Brady (29.), Jozef Hrabal (35.), Rasmus Kulmala (35.), illetve Vincze Péter (27.).