Szétlövés után nyert az Újpest Csíkszeredában

Dobos László 2021. december 10., 21:48

Rangadót veszített a Csíkszeredai Sportklub pénteken este a jégkorong Erste Ligában. Az éllovas szétlövés után kapott ki hazai jégen 4–3-ra a második helyen álló Újpest együttesétől.

A Sportklub a jelenlegi szezonban még egyszer sem tudta leküzdeni az Újpestet Fotó: Farkas Gecse Noémi

Kitűnő hangulatban zajlott a Vákár Lajos műjégpályán a péntek esti összecsapás a listavezető Sportklub és a második helyen álló Újpest között, amelyen a járványügyi szabályok miatt csak félház lehetett, de a hazai csapatot az első perctől az utolsóig buzdították a Lokálpatrióták szurkolói csoport köré tömörülő drukkerek.

Lendületes, szép és tiszta hokit játszott a két csapat a mérkőzés nagy részében, és a játék képe, illetve a helyzetek alapján két harmad után megérdemelten vezetett két góllal a székelyföldi alakulat.

Az első játékrészben egy szép kombináció végén Reisz szerzett vezetést közelről a Sportklubnak (1–0).

A második harmadban a játék képével ellentétben kiegyenlítettek a vendégek, a sok kihagyott Sportklub-helyzet megbosszulta magát, egy védelmi hibát kihasználva lőtt gólt Coatta a 32. percben (1–1).

Másfél percre rá egy újpesti kapu előtti kavarodás végén a korong a kapuban kötött ki, a gólt videóbírós visszanézés után érvényesítették a játékvezetők (2–1).

A második szünet előtt egy szépségdíjas góllal már 3–1-re vezettek a csíkiak, Szkacskov gyönyörű keresztpasszát a kapu elé kiváló ütemben érkező Reisz értékesítette (3–1).

Fotó: Farkas Gecse Noémi

A második játékrész végén emberhátrányba kerül a Sportklub, ez átnyúlt a harmadik játékrészre is, de ezt is kivédekezték Sofronék.

Az 50. percben kihasznált egy újabb emberelőnyt az Újpest, Jago találatával 3–2-re felzárkóztak a vendégek. Az 58. percben előbb a hazai szakvezetés kért időt, fél percre rá a vendégek is időt kértek, majd az Újpestnél az egyenlítés reményében Rajna Miklós kapus helyett is mezőnyjátékos korcsolyázott a jégre.

A taktika bejött, 55 másodperccel a rendes játékidő vége előtt a lila-fehérek kiegyenlítettek (3–3).

Az öt perces ráadást végigtámadta a Sportklub, de nem született újabb gól, így büntetőlövésekkel dőlt el a mérkőzés. Ebben a vendégek voltak jobbak. Hiába lőtt sokkal többet kapura a csíki gárda, a kihagyott helyzetek megbosszultak magukat, a hazaiak védelmi hibáit pedig könyörtelenül kihasználták a vendégek.

Érdekesség, hogy a mérkőzést a lelátóról végignézte az FK Csíkszereda labdarúgócsapatának két helyi játékosa, a kapus Gyenge Szilárd és a középpályás Csürös Attila is, a vendég Újpestnél pedig játszott a fiatal Zsigmond Áron Sándor, Zsigmond Barna Pál volt csíkszeredai főkonzul fia is.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 3–4 – büntetőlövések után (1–0, 2–1, 0–2, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Reisz Áron Sándor (7. és 38.), Rokaly Szilárd (33.), illetve Sam Coatta (32.), Tanner Mackey Jago (50.), Kiss Patrik (60.) és Kovács Alex (65., győztes büntetőlövés).
Kapura lövések: 44–25.
Büntetőpercek: 22–8 (ebből a sportklubos David Stachnak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Csata Attila és Sikó Szilárd Levente, illetve Crișan Hunor Flavius és Bandi Csaba.

A Sportklub vasárnap este fél 7-től a Dunaújvárosi Acélbikák csapatát fogadja a Vákár Lajos Műjégpályán.