Sok góllal válaszolt a fehérvári találatokra a Sportklub

Dobos László 2021. október 29., 22:19

Második október végi magyarországi mérkőzésén is nyerni tudott a címvédő Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. Hozó Levente edző legénysége csütörtökön este 8–4-re győzött a Fehérvári Titánok otthonában.

Ötvenegyszer lőtt kapura a Sportklub, ezekből nyolc gólszületett Fotó: Fehérvári Titánok

A hazaiak lőtték az első gólt a székesfehérvári mérkőzésen, a 9. percben a csíkszeredai születésű, a Titánok színeiben hokizó Ambrus Csongor talált be, de erre a gólra a vendég székelyföldi gárda az első játékrészben hárommal válaszolt (1–3).

A második harmad elején újra gólt szerzett a Titánok csapata, de erre is rögtön jött az újabb csíki találat, Sofron volt eredményes (2–4), ami után kapust is cseréltek a házigazdák, Konsztantyin Belomojev helyét Szeles Martin vette át. A második szünetig a vendégek még háromszor találtak be, ebből a három gólból kettőt emberfölényben ütöttek.

Fotó: Fehérvári Titánok

Bár a nagyon sok kiállítást hozó harmadik játékrészt a hazai csapat nyerte 2–1-re, a Sportklubnak az első negyven percben szerzett góljai elegendők bizonyultak a négygólos győzelemhez.

Ez az összecsapás nem volt a kapusok meccse, egyik hálóőr sem tudott 85% feletti teljesítményt nyújtani.

A Sportklub a folytatásban vasárnap a Dunaújváros, hétfőn pedig a MAC HKB Újbuda vendégeként lép majd jégre.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Fehérvári Titánok–Csíkszeredai Sportklub 4–8 (1–3, 1–4, 2–1).
Gólszerzők: Ambrus Csongor (9.), Nagy Ákos (26. és 49.) és Semen Skakodub (52.), illetve Salló Alpár (12. és 60.), Becze Tihamér (16.), Eduard Cășăneanu (19.), Sofron István (28.), Péter Balázs (32.), Rokaly Szilárd (34.) és Bíró Tamás Áron (38.).
Kapura lövések: 23–51.
Büntetőpercek: 18–14.
Játékvezetők: Kincses Gergely és Varjú Árpád, illetve Árkovics Gergő és Molnár Márkó.