Simán nyertek a csíkiak Debrecenben, érik a Sportklub–Ferencváros döntő

Dobos László 2022. március 22., 22:44 utolsó módosítás: 2022. március 22., 22:46

Megnyerte harmadik elődöntős meccsét is a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldiek kedden este a Debrecen otthonában diadalmaskodtak, összesítésben 3:0-ra vezetik a párharcot, csak egy győzelem hiányzik a döntőbe jutáshoz.

Az első találatot még a DEAC lőtte, aztán jött a Sportklub-henger Fotó: Halmágyi Zsolt

Telt ház előtt játszották kedden este Debrecenben a Sportklub–DEAC elődöntő harmadik mérkőzését, amelyen mindkét tábort szépszámú szurkolótábor buzdította. A debrecenieknél továbbra is volt három komoly hiányzó, Hári Norbert, Dalecky és Turcotte, a vendégeknél pedig nem tudott jégre lépni Becze Tihamér, aki meghűléssel küszködik.

Az első játékrészt a Sportklub uralta, 19:7-re nyerte a kapura lövési statisztikát, de az első gólt a házigazdák lőtték, egy letámadás után kihasználták a székelyföldiek védelmében keletkezett rövidzárlatot, és a fiatal Bartók András közelről a kapuba lőtte a korongot (1–0).

Nem sokat tartott a hazai előny az eredményjelzőn, a második csíki emberelőny góllal zárult, a befejező Sofron volt (1–1). Szünetig akár át is vehette volna a vezetést az erdélyi gárda, Hetényi a DEAC kapusa azonban bravúrral védte Rokaly, majd Sofron ziccerét.

Fotó: Halmágyi Zsolt

Gyors csíki találattal kezdődött a második harmad, a 22 percben Salló Alpár távoli lövése kötött ki a Debrecen kapujában (1–2), majd a játékrész közepén Rokaly Szilárd lőtte hálóba közelről a kipattanó korongot (1–3).

A harmadik gól után időt kért György József, a hazaiak gyergyói születésű vezetőedzője, de a Sportklub nagy energiákat mozgósítva végig távol tartotta kapujától ellenfelét, a magyarországiak kevés gólhelyzetet tudtak kialakítani.

Csíki gólhelyzettel rajtolt a harmadik játékrész, Szkacskov próbálkozását azonban védte Hetényi. A folytatásban mindent megpróbált a felzárkózás érdekében a DEAC, de a csíkiak magasan védekezve esélyt sem hagytak a házigazdáknak.

Másfél perccel a vége előtt a hajdúságiak kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre, a székely csapat azonban korongot szerzett, ezt David Stach pedig az üres kapuba lőtte (1–4).

Az egyik csapat negyedik sikérig tartó párharcban a Sportklub összesítésben 3:0-ra vezet. A két gárda szerdán este 7 órától újra megmérkőzik, ennek az összecsapásnak is a debreceni jégcsarnok lesz a helyszíne.

A másik ágon a Ferencváros jutott döntőbe, miután a Gyergyói HK megbetegedések és sérülések miatt nem tudott kiállni a negyedik és az ötödik mérkőzésre.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, harmadik mérkőzés:

Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 1–4 (1–1, 0–2, 0–1).
Gólszerzők: Bartók András (15.), illetve Sofron István (16.), Salló Alpár (22.), Rokaly Szilárd (29.) és David Stach (60.).
Kapura lövések: 24–48.
Büntetőpercek: 4–4.
Játékvezetők: Varjú Árpád és Haszonits Miklós, illetve Fényi S. Barnabás és Szabó Dávid.