Hirdetés

Simán nyertek a csíkiak Debrecenben, érik a Sportklub–Ferencváros döntő

Az első találatot még a DEAC lőtte, aztán jött a Sportklub-henger
Fotó: Halmágyi Zsolt

2022. március 22., 22:44

Megnyerte harmadik elődöntős meccsét is a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldiek kedden este a Debrecen otthonában diadalmaskodtak, összesítésben 3:0-ra vezetik a párharcot, csak egy győzelem hiányzik a döntőbe jutáshoz.

2022. március 22., 22:44

Telt ház előtt játszották kedden este Debrecenben a Sportklub–DEAC elődöntő harmadik mérkőzését, amelyen mindkét tábort szépszámú szurkolótábor buzdította. A debrecenieknél továbbra is volt három komoly hiányzó, Hári Norbert, Dalecky és Turcotte, a vendégeknél pedig nem tudott jégre lépni Becze Tihamér, aki meghűléssel küszködik.

Hirdetés

Az első játékrészt a Sportklub uralta, 19:7-re nyerte a kapura lövési statisztikát, de az első gólt a házigazdák lőtték, egy letámadás után kihasználták a székelyföldiek védelmében keletkezett rövidzárlatot, és a fiatal Bartók András közelről a kapuba lőtte a korongot (1–0).

Nem sokat tartott a hazai előny az eredményjelzőn, a második csíki emberelőny góllal zárult, a befejező Sofron volt (1–1). Szünetig akár át is vehette volna a vezetést az erdélyi gárda, Hetényi a DEAC kapusa azonban bravúrral védte Rokaly, majd Sofron ziccerét.

•  Fotó: Halmágyi Zsolt Galéria

Fotó: Halmágyi Zsolt

Gyors csíki találattal kezdődött a második harmad, a 22 percben Salló Alpár távoli lövése kötött ki a Debrecen kapujában (1–2), majd a játékrész közepén Rokaly Szilárd lőtte hálóba közelről a kipattanó korongot (1–3).

A harmadik gól után időt kért György József, a hazaiak gyergyói születésű vezetőedzője, de a Sportklub nagy energiákat mozgósítva végig távol tartotta kapujától ellenfelét, a magyarországiak kevés gólhelyzetet tudtak kialakítani.

Csíki gólhelyzettel rajtolt a harmadik játékrész, Szkacskov próbálkozását azonban védte Hetényi. A folytatásban mindent megpróbált a felzárkózás érdekében a DEAC, de a csíkiak magasan védekezve esélyt sem hagytak a házigazdáknak.

Másfél perccel a vége előtt a hajdúságiak kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre, a székely csapat azonban korongot szerzett, ezt David Stach pedig az üres kapuba lőtte (1–4).

Az egyik csapat negyedik sikérig tartó párharcban a Sportklub összesítésben 3:0-ra vezet. A két gárda szerdán este 7 órától újra megmérkőzik, ennek az összecsapásnak is a debreceni jégcsarnok lesz a helyszíne.

A másik ágon a Ferencváros jutott döntőbe, miután a Gyergyói HK megbetegedések és sérülések miatt nem tudott kiállni a negyedik és az ötödik mérkőzésre.

Kapcsolódó

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, harmadik mérkőzés:

Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 1–4 (1–1, 0–2, 0–1).
Gólszerzők: Bartók András (15.), illetve Sofron István (16.), Salló Alpár (22.), Rokaly Szilárd (29.) és David Stach (60.).
Kapura lövések: 24–48.
Büntetőpercek: 4–4.
Játékvezetők: Varjú Árpád és Haszonits Miklós, illetve Fényi S. Barnabás és Szabó Dávid.

 

1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Testi sértés miatt ítélték el a Sepsi OSK volt hálóőrét

Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.

Lebolondozta a sepsiszentgyörgyi játékvezetőt az FCSB mindenható ura

Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.

Székelyhon

Életbe lépett a jogszabály: nem fizetik többé a betegszabadság első napját

Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.

`
Krónika

Kolumbán Vilmos: az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből

Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.

Krónika

Miért mondhatta Csíkszereda polgármestere, hogy az AUR „kihasználta” az adóemelés-ellenes tüntetést?

Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.

Főtér

A rablóállam esete a védtelen állampolgárokkal és a jogállamiság illúziójával

A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.

Ez is érdekelheti

Három évvel hosszabbított a finn hátvéd a Gyergyói HK-val

Szezon közben is zajlik a csapatépítés a GYHK-nál, további három szezonra szóló szerződést kötöttek Konsta Mesikammennel, így a 30 éves finn hátvéd a következő idényekben is a piros-fehérek játékosa marad.

Negyven nap szünet az Erste Ligában, GyHK–Sportklub párharc lesz az elődöntőért

Befejeződött a jégkorong Erste Liga alapszakasza. A rájátszás márciusban kezdődik, amikor az élen végzett Brassói Corona a fehérvári farmcsapattal, a Gyergyói HK pedig a Csíkszeredai Sportklubbal mérkőzik majd a legjobb négy közé jutásért.

Sokáig szoros volt, aztán a GYHK pillanatok alatt eldöntötte a Corona elleni rangadót

Hét gólt lőtt a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronának a jégkorong Erste Liga alapszakaszának zárómérkőzésén. A piros-fehérektől Gerads mesterhármast szerzett.

A GYHK még keresi a formáját, a Corona nem esett szét, a Sportklub újra visszakapaszkodott

Küzdelmes győzelmek, látványos fordulatok és csalódottság jellemezték a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapját: a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona ismét nyerni tudott, míg a Csíkszeredai Sportklub szétlövésben maradt alul.

A legvégén egyenlített, szétlövésekkel kapott ki a Sportklub

Szétlövést követően maradt alul vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga alapszakaszában a Budapesti Jégkorong Akadémia HC ellen. A hazaiak végig futottak az eredmény után, kapusuk bravúrjai tartották meccsben a csapatot.

Fordulatos hazai sikerrel megnyerte az alapszakaszt a Brassói Corona

Látványos, fordulatokban gazdag mérkőzést játszott egymással a Brassói Corona és a DEAC a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján. A Cenk alattiak 6–4-es győzelme egyben azt is jelentette, hogy bebiztosították első helyüket az alapszakaszban.

Emberhátrányos találatokat szerzett, legyűrte a FEHA19 csapatát a GYHK

Három emberhátrányos gólt láthatott a Remete Ice Aréna közönsége, köztük egy ritka potyát is. A GYHK megszenvedett a győzelemért, végül 4–2-re verte a FEHA19 csapatát vasárnap este a jégkorong Erste Ligában.

Pontatlan Sportklub, hiányérzet a GYHK-nál, magabiztosság Brassóban

Kihagyott emberelőnyök, önkritika és hátrányból való visszakapaszkodás jellemezte az Erste Liga legutóbbi játéknapját. Csíkszeredában elégedetlenség, Gyergyóban hiányérzet, Brassóban pedig higgadt magabiztosság.

Korai sokk után simán elverte budapesti ellenfelét a Brassói Corona

Gyorsan hátrányba került, de még az első harmadban egyenlíteni tudott, később pedig fokozatosan felőrölte budapesti ellenfelét a Brassói Corona, amely magabiztos győzelmet aratott péntek este a jégkorong Erste Ligában.

Nem bírt a Sportklub a fehérvári farmcsapattal

Nagy küzdelmet és sok gólt hozó mérkőzésen szenvedett szétlövés utáni vereséget pénteken este a csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldi kék-fehérek a FEHA19 együttese ellen maradtak alul hazai jégen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!