„Véget ért számunkra az idei Erste Liga” – írja a Gyergyói Hoki Klub közleménye, ahol közlik, hogy nem tudnak pályára lépni az Erste Liga elődöntőjének ötödik mérkőzésén sem.
– olvasható a közleményben.
Ez azt jelenti, hogy a Ferencváros játék nélkül szerzi meg a továbbjutását jelentő negyedik győzelmet is.
Miután a Tüskecsarnokban rendezett első két mérkőzés után 1:1-re állt a párharc, egyszerre tizennégy GYHK-játékos betegedett meg, így csak fél csapattal, hátvéd pozícióban bevetett csatárokkal tudott szerepelni a vasárnapi harmadik meccsen a piros-fehér együttes.
Az ilyen körülmények közt 7–0-ra elveszített mérkőzés után újabb jégkorongozók betegedtek meg, hétfőn már nem tudtak jégre lépni a Fradi elleni negyedik meccsen.
Információink szerint a Gyergyói Hoki Klub keretében mindössze nyolc egészséges játékos maradt, a többiek betegek, vagy sérültek.
Mivel az Erste Ligában nem szerveznek kisdöntőt a 3. helyért, így a 2021–2022-es sorozat a GYHK számára lezárult.
A gyergyóiakra ebben a szezonban még a honi bajnokságban és a Román Kupában várnak kihívások, bíznak benne, hogy arra felépül a csapat és szépen tudják lezárni ezt az idényt, amiben sokkal többet is elérhettek volna.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Megsemmisítő vereséget szenvedett az FK Csíkszereda, hétfőn este 5–0-ra veszített az Universitatea Craiova otthonában a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.
Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.
Bejelentette lemondását hétfő este a román kormány oktatási minisztere. Daniel David a blogján közölte a döntését, amelyben úgy fogalmaz, hogy ,,békésen akar távozni”.
Miért ízetlen a mangó, savanyú a narancs és apró a citrom a romániai boltokban? Miközben az európai uniós szabályok elvben valamennyi tagállamban azonosak, a polcokra kerülő gyümölcsök minősége mégis élesen eltér a keleti és a nyugati tagállamokban.
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!