Sima gyergyói győzelem Győrben

Gergely Imre 2022. február 16., 22:33 utolsó módosítás: 2022. február 16., 22:34

Győzelemmel kezdte idei utolsó túráját az Erste Liga alapszakaszában a Gyergyói Hoki Klub. A piros-fehérek különösebb megerőltetés nélkül szerezték meg a három pontot Győrben.

Fotó: Pribránszki Gergely, Győri ETO

Az első harmad nagy részében az ETO kapuja előtt zajlott a játék, és Bodó a 4. percben meg is szerezte a vezetést a GYHK-nak, egy kettő az egy elleni akcióból. A kapus talán passzra számított, de a gyergyóiak góllövőlistájának vezetője maga oldotta meg a feladatot. A 11. percben Orbán is betalált, akit egy buli után egyedül hagytak a kapu előtt a hazaiak. A kétgólos előny egy percig tartott, mert egy rossz korongátvételt kihasználva Szalma került helyzetbe és szép gólt küldött Rinne ketrecébe.

A második harmadban már kiegyenlítettebb volt a mérkőzés, lendületesebb lett a hazaiak játéka is, de gólt újra a piros-fehérek értek el: a játékrész 7. percében Kozmától indult az akció, Császár tette háttal Sárpátki elé a korongot, akinek már formalitás volt belőni Tóth mellett a hálóba. Másfél perccel később három gyergyói játékos indult ellentámadásba, és Sándor-Székely remek átadását Szigeti értékesítette. Czakó egy védelmi hiba után közelebb hozta még a hazaiakat, de Orbán és Bodó összjátéka után Sárpátki második gólja már 2–5-ös gyergyói előnyt jelentett.

Az utolsó 20 percben az emberhátrányos védekezést gyakorolhatta Szilassy Zoltán legénysége, három alkalommal is ezt kellett tenniük, amit meg is oldottak, sőt 14 másodperccel a vége előtt szintén emberhátrányban született meg a végeredményt jelentő hatodik gyergyói találat is, Haaranen emelte az üres ketrecbe a GYHK kapujának közeléből.

A három pont tehát a GYHK-é lett, a piros-fehérek csütörtök este a Titánok vendégeiként lépnek jégre.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz:
UNI Győri ETO HC–Gyergyói Hoki Klub 2–6 (1–2, 1–3, 0–1).
Gólszerzők: Szalma Zsolt (12.), Czakó Barna (33.), illetve Chris Bodó (4.), Brance Orbán (11.), Sárpátki Tamás (27., 58.), Szigeti Ákos (28.), Matias Haaranen (60.).
Kapura lövések: 35–33.
Kiállításpercek: 8–26 (ebből Szabónak 10 perc fegyelmi).