Annak ellenére, hogy elvileg ebben a szezonban minden csapat számára kötelező a hazai mérkőzéseiről élő videó közvetítést biztosítani, a Steaua ezt a jelek szerint nem tekinti magára is érvényesnek.
A romániai jégkorongbajnokság kisdöntőjének második meccsét csak az láthatta, aki elutazott Otopeni-be és helyet foglalt a lelátón.
Így csak a Romániai Jégkorong-szövetség hivatalos jegyzőkönyvéből tudhatjuk, hogy Császár szerezte meg a vezetést a 11. percben, amire Martinov válaszolt, majd Vincze Péter emberelőnyös góljával szerezte vissza a vezetést a Gyergyói Hoki Klub. A szünet előtt még Bodó is betalált, így 1–3 állt az eredményjelzőn húsz perc után.
A második harmad legelején Orbán Szilárd szépített, de Vincze Péter és Trancă góljaival hamarosan 5–2-re lépett el a gyergyói csapat, azaz a záró játékrész már a piros-fehérek háromgólos vezetésénél következett.
Timaru révén még egyszer közelebb férkőzött a Steaua, de Császár második góljával ismét visszaállt a háromgólos különbség. Aztán Császár eljutott a mesterhármasig, a GYHK pedig a hetedik gólig. Az utolsó dudaszó előtt tíz másodperccel Creangă állította be a 7–4-es végeredményt.
Harmadik meccsre tehát már nem lesz szükség, a GYHK két egyforma eredménnyel megnyert meccsen szerezte be a romániai bajnokság bronzérmét.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!