Piros-fehérek a kék-fehérek ellen – székely hokirangadó, ötödik felvonás

Gergely Imre 2024. február 22., 11:17

Függetlenül attól, hogy a két székelyföldi jégkorongcsapat épp hol áll a rangsorban, mi az adott mérkőzés tétje, a GYHK–Sportklub összecsapás mindig különleges súllyal bír. Rendszerint teltházas, forró hangulatú meccsek ezek, és minden bizonnyal a csütörtök esti székely derbi is ilyen lesz.

Jobb a GYHK mérlege a Sportklub ellen Fotó: Pinti Attila

Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub mérkőzést rendeznek csütörtökön 18 óra 30 perctől Gyergyószentmiklóson, a két csapat ebben az szezonban ötödször csap össze a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. Ezúttal a tabellaszomszédokként találkoznak, a harmadik helyezett piros-fehérek két ponttal előzik meg a kék-fehéreket. Az eddigi négy összecsapásból hármat nyertek a gyergyóiak, (3–6 Csíkszeredában, 7–1 és 4–1 Gyergyószentmiklóson), míg a s Sportklub szurkolói egyszer örülhettek (6–3 a Vákárban).

Az utóbbi időben mutatott forma is inkább a GYHK felé billenti a mérleget. Miután sokáig sérülések sorozata hátráltatta Szilassy Zoltán csapatát, most az összes húzóember egészséges, és a két új igazolás, Robin Rahm kapus és Bobby Raymond hátvéd is jól mutatkozott be. A Sportklubnál viszont várhatóan hiányozni fog David Levin és Jeremy Welsh, akik „eltűnése” körül számos meg nem erősített feltételezés kering.

A válogatott szünet utáni mérkőzéseken is a Gyergyói Hoki Klub mutatott jobb játékot. A Dunaújvárost ugyan mindkét csapat simán verte, de Bodóék fölényes játékkal nyertek Debrecenben (2–5), és hosszabbításban legyűrték a Fradit is (1–2), míg a Sportklub 3–0-ra maradt alul a Tüskecsarnokban, és csak szétlövés után vettek el két pontot a DEAC-tól.

Az esélyek latolgatása azonban szinte értelmetlen egy ilyen mérkőzés előtt, itt mindkét fél a legjobbját akarja majd kitenni a jégre, és nem az korábbi eredmények, hanem csak a pillanatnyi teljesítmény számít.

A pontok mindkét csapat számára nagyon fontosak lennének, hiszen nagyon sűrű az Erste Liga mezőnye. A 3. és a 7. helyezettet mindössze hat pont választja el egymástól egy-egy meccs is alaposan fel tudja borítani a sorrendet.

Az biztos, hogy jó meccsre van kilátás Gyergyószentmiklóson, amely a két csapat szurkolóink kívül a semleges nézőknek is élményszámba megy majd.