Nehezen nyert Győrben a Sportklub

Dobos László 2021. október 28., 22:42 utolsó módosítás: 2021. október 28., 22:53

Hosszabbítás után szerzett győzelemmel kezdte meg október végi magyarországi turnéját a címvédő Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. Hozó Levente tanítványai csütörtökön este 4–3-ra nyertek a Győr otthonában.

Ráadás kellett a kék-fehérek győri sikeréhez Fotó: Lehoczki Krisztián/Győri ETO HC

Többet támadott és többet lőtt kapura az első húsz percben a vendég Sportklub, amely Becze és Kubát találataival 11 perc után már 2–0-ra vezetett, a házigazdák azonban az első szünet előtt szépíteni tudtak.

Kiegyenlítettebb lett a játék a második harmadban, amikor a házigazdák többször lőttek kapura, kétszer sikerült is a korongot Adorján Attila kapus ketrecébe juttatniuk, így egygólos győri előnnyel vonultak második szünetre a csapatok.

A harmadik játékrész elején a székelyföldi gárda kivédekezett egy kettős emberelőnyt, majd a 48.percben Szkacskov emberelőnyben kiegyenlített (3–3).

Fotó: Lehoczki Krisztián/Győri ETO HC

A folytatásban hiába lőttek többet kapura a vendégek, a rendes játékidő végéig döntetlen maradt az állás.

A ráadás csupán 72 másodpercet tartott, Becze átadásából Péter Balázs belőtte a vendégek győztes gólját.

A Sportklub a folytatásban pénteken a Titánok, vasárnap a Dunaújváros, hétfőn pedig a MAC HKB Újbuda vendégeként lép majd jégre.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
UNI Győr ETO HC–Csíkszeredai Sportklub 3–4 – hosszabbítás után (1–2, 2–0, 0–1, 0–1)
Gólszerzők: Páterka Bence (17. és 40.), Bukor Rajmond (26.), illetve Becze Tihamér (8.), Karel Kubát (11.), Jevgenyij Szkacskov (48.) és Péter Balázs (62.)
Kapura lövések: 37–42
Büntetőpercek: 10–8
Játékvezetők: Kincses Gergely és Rencz Dániel, illetve Kedves Alfréd és Szabó Dávid