Nehezen húzta be a pontokat sereghajtó ellen a Sportklub

Dobos László 2022. január 15., 21:26 utolsó módosítás: 2022. január 15., 21:29

A papírforma könnyű mérkőzést ígért, a valóságban azonban a vártnál sokkal nehezebben győzte le szombaton este hazai pályán a listavezető Csíkszeredai Sportklub a sereghajtó Fehérvári Titánok együttesét. A csapatok felváltva vezettek.

Nyolc gólt ütött a Titánoknak a Sportklub, de azért alaposan megizzadt Fotó: Veres Nándor

Bár az első hat perc alatt kétgólos emberelőnyre tett szert a házigazda Sportklub, a vendégek fiatal csapata nem adta fel, nagyon sokat korcsolyázva, minden korongért megküzdve szünetig 2–2-re kiegyenlített, de akár át is vehette volna a vezetést, az első szünet előtt lőttek egy felső kapuvasat.

A második játékrész elején a csíkiak is lőttek egy felső kapuvasat, a Titánok azonban egy szimpla, majd egy kettős emberelőnyt kihasználva a mérkőzés felénél 4–2-re vezettek.

Fotó: Veres Nándor

A folytatásban sorozatban a házigazdák lőttek három gólt (5–4), egy ellentámadásból azonban újra eredményes volt a székesfehérvári farmcsapat, a második szünetre is egyenlő állásnál (5–5) vonultak öltözőbe a csapatok.

A harmadik játékrész két emberelőnyös Sportklub találattal kezdődött (7–5), de a vendégek emberhátrányból szépítettek (7–6).

Az utolsó tíz percben kevés volt a hoki, annál a több a megszakítás és a kiállítás, ebből pedig a tapasztaltabb a Sportklub jött ki győztesen.

A vendégcsapatnál három 19 éves székelyföldi születésű fiatal jégkorongozó lépett pályára: a csíkszeredai Györffy Szilárd, a menasági Csiszer Ádám és a csíkdánfalvi Ambrus Csongor.

Ez volt a harmadik találkozó a két csapat között a 2021-2022-es jégkorong Erste Ligában. Szeptemberben a Sportklub hazai pályán 6–1-re nyert, majd októberben a székesfehérvári mérkőzésen a csíkiak 8–4-re győztek.

A Csíkszeredai Sportklub hétfőn 18.30 órától a DVTK Jegesmedvék csapatát fogadja a Vákár Lajos Műjégpályán.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Fehérvári Titánok 8–6 (2–2, 3–3, 3–1).
Gólszerzők: Jevgenyij Szkacskov (2.), Részegh Tamás (6.), Láday Tamás (35., 41. és 42.), Sofron István (37.), David Stach (38.) és Ben O'Connor (51.), illetve Dmitrij Dudkin (14.), Ambrus Csongor (18. és 46.), Mayer Zsolt (24.), Keceli-Mészáros Mátyás (28.) és Jábor Bendegúz (38.).
Kapura lövések: 39–24.
Büntetőpercek: 14–38 (ebből a fehérvári Nagy Ákosnak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Paul Mihai és Cristian Filip, illetve Magyar Áron és Rácz Szabolcs.