Miskolcon is győzött a ligaelső GYHK

Gergely Imre 2021. október 28., 22:06 utolsó módosítás: 2021. október 28., 22:54

Tovább növelte győzelmei számát a listavezető Gyergyói Hoki Klub az Erste Ligában. Csütörtök este Miskolcon nyertek a piros-fehérek és továbbra is vezetik a tabellát.

Végig vezetve nyert a GYHK a DVTK csarnokában Fotó: Rasi Richárd/DVTK

Az első harmadban nagy elánnal játszott a DVTK. Teljes létszám mellett is ők voltak veszélyesebbek, de a 15. perc után éltek át igazán nehéz periódust a gyergyóiak, amikor Ferencz-Csibi és Saari egyszerre került a büntetőpadra, mert csak szabálytalanul tudtak megakadályozni egy miskolci kontrát.

Fotó: Rasi Richárd/DVTK

Emberhátrányban továbbra is jól dolgoztak Kozmáék, és Rinne mindent védett, így a Jegesmedvék nem tudtak betalálni.

Jött egy hazai kiállítás is és 4-4 ellen játszottak a felek, amikor Sárpátki nagyszerű passza után Vincze Péter bombájával vezetést szerzett a GYHK.

A középső harmadban végig nagy fölényben játszott Szilassy Zoltán csapata, egymást érték a helyzetek Duschek ketrece előtt, akár 3-4 gólt is lőhettek volna a vendégek, de csak egyszer jutott túl a korong a gólvonalon. A 34. percben történt ez, amikor Bodó lopakodott a kapu előterébe, kapta is a passzt és jött a második gyergyói találat.

Tovább nyomott a Gyergyói Hoki Klub, de újabb találat a túloldalon esett, amikor egy gyors kontrát Elgestal értékesített. A második szünetre tehát ismét egygólos gyergyói vezetésnél vonulhattak a csapatok.

A kétgólos előnyt Silló állította vissza, aki a 44. percben került gólhelyzetbe középen Bodó és Orbán összjátéka után.

Ezt követően a GYHK már nem kockáztatott, okosan tartotta az eredményt, és végül 1–3-ra nyert.

Szombaton a MAC vendégeként növelheti a sikersorozatát az Erste Ligában.

Erste Liga, alapszakasz
DVTK Jegesmedvék–Gyergyói Hoki Klub 1–3 (0–1, 1–1, 0–1)
Gólszerzők: Kevin Elgestal (37.), illetve Vincze Péter (18.), Chris Bodó (34.), Silló Arnold (44.).
Kapura lövések: 32–26
Kiállításpercek: 6–10