Lenullázta a GYHK a Coronát

Gergely Imre 2022. január 21., 21:53 utolsó módosítás: 2022. január 21., 22:00

Mindhárom harmadot megnyerve, egyértelműen végigdominálva a mérkőzést győzte le a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronát. A piros-fehérek ezzel feljöttek a második helyre az Erste Ligában, a romániai jégkorongbajnokságban pedig élre álltak.

Fotó: Facebook/Szász Adorján

A 20 éves kapus Demeter Arnold számára biztosan felejthetetlen lesz ez a mérkőzés. Életében először volt kezdő Erste Liga meccsen és kapott gól nélkül hozta le az összecsapást. Ez egy kivételes teljesítmény, kevés kapus mondhatja el ezt magáról. Ennek ellenére mégsem mondható az, hogy csak ő volt a meccs hőse, hiszen

a Gyergyói Hoki Klub teljes csapata nagyszerű teljesítményt nyújtott, esélyt sem adtak a Brassói Coronának. Keményen dolgoztak, rengeteg korongot szereztek Szilassy Zoltán tanítványai.

A vendégek kapujában Tőke remekelt és az ő érdeme, hogy nem lett ebből egy gólzáporos gyergyói győzelem.

•  Fotó: Facebook/Szász Adorján

Az első perctől megmutatkozó GYHK fölény a 15. percben ért góllá, amikor Bodó lövése csorgott át a brassói kapus alatt. A második harmadban Sárpátki növelte a különbséget, amikor Sylvestre remek passzát értékesítette közelről.

A találkozó harmadik harmadának legelején Bodó végleg elvette a brassóiak kedvét, aki egy Demeter védése után előrevágódó koronggal lépett meg, és tanítani való módon fejezte be góllal az akciót. A végeredményt pedig Orbán állította be, aki két gólpassza után emberhátrányban vette be Tőke ketrecét a gyergyói közönség őszinte örömére.

A 4–0-s győzelem azt jelenti, hogy a Gyergyói Hoki Klub pontszámban beérte, és eggyel jobb gólkülönbségével meg is előzte az eddigi második helyezett Újpestet, úgy hogy két mérkőzéssel kevesebbet játszott, mint a lila-fehér rivális.

A romániai bajnokságban pedig élre álltak a piros-fehérek, akik hétfőn a Sapientia U23 vendégeként lépnek jégre.

Jégkorong, Erste Liga, és romániai bajnokság:
Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 4–0 (1–0, 1–0, 2–0).
Gólszerzők: Christopher Bodó (15. és 41. perc), Sárpátki Tamás (26.), Brance Orbán (57.)
Kapura lövések: 52–36.
Kiállításpercek: 33–37 (ebből Szabó Krisztiánnak és Roberto Gligának 25-25 perc verekedésért).