Lehokizta a GYHK az Acélbikákat

Gergely Imre 2024. október 04., 21:23 utolsó módosítás: 2024. október 04., 22:47

Minden tekintetben felülmúlta a Gyergyói Hoki Klub a Dunaújvárosi Acélbikákat péntek este a jégkorong Erste ligában. Markus Juurikkala együttese simán nyert 6–1-re.

A DAB az első két harmadban nem számított támadásban Fotó: Szász Adorján/GYHK

Tíz percig eléggé eseménytelen volt a mérkőzés, a GYHK támadott, de kevés igazi gólhelyzettel, szívósan védekeztek az Acélbikák. Aztán Haaranen adott nagyszerű passzt a felépülése után első idei Erste Liga-mérkőzésén játszó Sárpátkinak, aki higgadtan fejezte be a szólóját.

•  Fotó: Szász Adorján/GYHK
Fotó: Szász Adorján/GYHK

1–0 után sem változott a játék képe, Rinne kapujánál ritkán fordultak meg a vendégek, ellenben a túloldalon Tóth Károly nagy védésekkel őrizte az egygólos különbséget. A 19. percben Jansen nagyon durván ütközte le Fejest, öt percet kapott érte, de Fejes fájdalmas arccal hagyta el a pályát.

A durvaság megbüntetése Vayrynen kék vonalas góljával kezdődött a szünet előtt, majd az második harmad elején Bodó és Gerads is hozzátett egyet-egyet.

Itt Tóthot Sági Máté váltotta a vendégek ketrece előtt és neki sikerült is tartania az állást a következő játékrészig. Közben a DAB többször is emberelőnyben játszhatott, de jóformán kapura lövésig sem jutottak még kettős előnyben sem.

Sági a 49. percig tudott kitartani, akkor viszont Sylvestre cseleire nem tudott már reagálni és utána Imre bombájára sem lehetett ellenszere. A DAB hetedik emberelőnyéből Sági Martin végül meglőtte a becsületgólt elrontva Rinne shutoutját és GYHK impozáns emberhátrányos statisztikáját is csorbítva. A végén még Ádám kiosztott néhány pofont a Fejesnek sérülést okozó Jensennek, aki egyébként korábban is különleges „bánásmódot” kapott a piros-fehérektől.

A GYHK 6–1-re nyert, és vásárnap a FEHA19 együttesét fogadja.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 6–1 (2–0, 2–0, 2–1)
Gólszerzők: Sárpátki Tamás (10. perc), Janne Vayrynen (20.), Chris Bodó (22.), Dallas Gerads (23.), Sébastien Sylvestre (49.), Imre Patrik (52.) illetve Sági Martin (54.)