Kétszer is vezetett, mégis pont nélkül maradt a Sportklub

Zátyi Tibor 2024. október 04., 22:42 utolsó módosítás: 2024. október 04., 22:46

Ami hazai pályán sikerült, idegenben nem jött össze, a Csíkszeredai Sportklub vereséget szenvedett a Budapest Jégkorong Akadémia HC otthonában az Erste Liga pénteki játéknapján. A kék-fehérek kétszer is vezettek, a meccs végére nagyon elfáradtak.

Kemény csata zajlott a jégen Fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

Talpra állt súlyos veresége után (hazai pályán 8–0-ra kapott ki a DEAC-tól) az Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub, a BJAHC vendégeként többet lőtt kapura az első harmadban, ám a hazaiak szereztek vezetést, a játékrész közepén Somoza volt eredményes. Innen felpörgött a csíki együttes, de a szünetig nem tudott válaszolni.

•  Fotó: Várhegyi Erna/BJAHC
Fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

A második harmadban a BJAHC beszorította a Sportklubot, záporoztak a lövések Adorján kapujára, aki kiválóan végezte dolgát, csapattársai pedig keményen védekeztek. A játékrész hajrájára igazi gólesőt hozott. Ferencz-Csibi távoli lövéssel egyenlített, majd jött az újabb csíki találat, emberelőnyben Salló találata már a Sportklub előnyét jelentette. A gól után szinte rögtön ismét emberhátrányba került a BJAHC, ám Molnár Bálintnak így is sikerült nagyon gyorsan egyenlítenie. A góleső itt még nem ért véget, hiszen jött Láday és még a szünet előtt szerzett góljával másodszorra is a Sportklub vezetett.

A második szünetet követően hamar egyenlített a BJAHC, Molnár Zétény ütötte a harmadik hazai gólt. Ezután egyre jobban átvette a meccs irányítását a házigazda, a Sportklub hiába védekezett hősiesen, a hajrára nagyon elfáradt, és Somoza korongszerzést követően előnybe juttatta csapatát. Az utolsó két percre Kevin Constantine lehozta Adorján kapust is, de a Sportklub nem tudott egyenlíteni és kiharcolni a hosszabbítást, így maradt a 4–3.

Folytatás vasárnap 19 órától a DVTK otthonában, a Jegesmedvék pénteken a Ferencváros vendégeként gyűjtötték be mindhárom pontot.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Budapest Jégkorong Akadémia HC–Csíkszeredai Sportklub 4–3 (1–0, 1–3, 2–0),
gólszerzők Somoza (11., 58.), Molnár B. (39.), Molnár Z. (44.), illetve Ferencz-Csibi (37.), Salló (38.), Láday (39.)
Kapura lövések: 33–26
Kiállítások: 6, illetve 4 perc