Küzdve, harcolva, néha kínlódva állt a liga élére a Gyergyói HK

Gergely Imre 2021. október 14., 22:07 utolsó módosítás: 2021. október 14., 23:44

A Debreceni EAC ellen fordulatos meccset vívtak a piros-fehérek, a vendégeknek is megvoltak a lehetőségei, hogy megnyerjék az összecsapást, de a végső sípszókor Gyergyószentmiklóson maradtak a pontok.

Izgalom a legvégéig Fotó: Szász Adorján/GYHK

A csütörtök esti meccs úgy kezdődött, ahogyan nagyon nem szerették volna GYHK-szurkolók: Kloz a saját harmadából adott óriási passzt a kék vonalra Ságinak, aki szólóból vette be Rinne kapuját.

A jégkorong Erste Liga összecsapásának első harmadában nem nagyon ment a hazaiak játéka, de sikerült kivédekezniük két emberhátrányt is.

A második felvonás elején viszont kimaradt egy szinte teljes percig tartó kettős emberelőnye is a piros-fehéreknek, de már lényegesen jobban játszottak Szigetiék, mint korábban. Az egyenlítés a 34. percben született meg, amikor Haaranen és Vincze Gergő lekopírozták a debreceni találatot egy hosszú passzal, és szóló után szerzett góllal (1–1).

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Rengeteget dolgozott mindkét gárda, igazi hajtós, robotoló hokit láthattak a nézők, de igazából az egész meccs alatt nem tudott egyik sem a másik fölé kerekedni.

Hasonló volt a lövések száma, de ezeket sorra hatástalanította Rinne, illetve a másik oldalon Antek. A GYHK-nál sérülés miatt nem játszhatott Bodó és Sylvestre és Szabó sem, a lábadozó Orbán ugyan ott volt, de csak néhány cserére küldte fel őt Szilassy Zoltán.

A harmadik harmad elején pedig Trancă-t is elvesztették a gyergyóiak, miután Kloz bottal találta el a homlokát. A székelyföldiek küzdőszellemét ez nem csorbította, és Haaranen a 46. percben a kék vonalról küldött védhetetlen csuklólövést a kapuba (2–1).

Négy perccel később azonban megint döntetlen lett az állás, Dalecky találta meg a kapuvas mellett álló Turcotte-t, aki olyan helyzetből nem szokott hibázni, nem is tette.

2–2, úgy tűnt, hosszabbítás fele tart a meccs, de nem így lett, egy távoli lövés visszapattant a palánkról a szemfüles Szigeti elé, aki 1.12-vel a vége előtt belőtte a győztes találatot.

3–2-re nyert a GYHK, megszerezte a 3 pontot, ezzel a diadallal átvette a vezetést az Erste Liga rangsorában.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–Debreceni EAC 3–2 (0–1, 1–0, 2–1).
Gólszerzők:
Vincze Gergő (34. perc), Matias Haaranen (46.), Szigeti Ákos (59.), illetve Sági Martin (2.), Hugo Turcotte (51.).
Kapura lövések: 48–42.
Kiállításpercek: 10–12.