Nagy Attilától, a szövetség elnökétől megtudtuk, hogy a tervek szerint szeptemberben kezdődnek a 2024–2025-ös romániai ifjúsági, felnőtt és női jégkorong-bajnokságok, amelyeknek pontos időrendi beosztását és lebonyolítási rendszerét az augusztus 13-i közgyűlés után teszi majd közzé a versenybizottság.
Az már biztos, hogy az utánpótlás korú vetélkedőkön legalább 44 csapat indul majd, a női bajnokság pedig ötcsapatos lesz.
Az U13-as bajnokságba 15 csapat nevezett, hat az A csoportba, illetve négy és öt együttes a B1-es és B2-es csoportba kapott besorolást.
Az U15-ös bajnokság tízcsapatos lesz, hatan az A csoportban és négyen a B-ben szerepelnek.
Az U17-es pontvadászatban nyolc gárda vesz részt, négy együttes az A csoportban négy pedig a B-ben indul majd.
Az U20-as bajnokságba hat együttes nevezett.
A női bajnokság a tervek szerint ötcsapatos lesz.
Késedelmi díj befizetésével még fogadnak el benevezéseket, egészen augusztus 10-éig. Az utólag jelentkező együttesek a B értékcsoportokban fognak szerepelni.
Szeptember 27-29.: U13 – A és B2-es csoport, U15 – A csoport.
Október 11-13.: U13 – B1-es csoport, U17 – A és B csoport.
Október 18-20.: U20.
Október 25-27.: női bajnokság.
Október 29-31.: U15 – B csoport.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Hatékony támadójátékának és kiváló védekezésének köszönhetően a Csíkszeredai Sportklub szombat este háromgólos különbséggel győzte le a BJAHC csapatát a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, és már csak egy győzelemre van a párharc megnyerésétől.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
Hetek óta a Hunyadi című sorozattól visszhangzik a sajtó, szakemberek kritizálják vagy dicsérik, nézők lelkesednek iránta vagy szidják – főleg a közösségi médiában.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!