Hirdetés

Kihasználatlan emberelőnyök, nem szerzett pontot a Tüskecsarnokban a Sportklub

Háromszor zörgették meg a csíkszeredaiak hálóját
Fotó: Fotók: MTI/Mónus Márton

Hazai győzelemmel zárult a jégkorong Erste Liga egyetlen szombat délutáni találkozója. Az 56. percben még 1–1-re állt a Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub összecsapás, a zöld-fehérek a végjátékban szerzett két góljukkal győztek.

A jégkorong Erste Liga legutóbbi két szezonjának döntőse, a Fradi és a Csíkszereda idén csak a középmezőnyben zárja az alapszakaszt. Hármas holtverseny zajlik az egyenes ágon negyeddöntős szereplést jelentő ötödik és hatodik helyért, ebben a párharcban a Ferencváros és a Sportklub mellett a Debreceni EAC versenyez.

Hirdetés

Szombaton délután a Tüskecsarnokban rendezett mérkőzésre a vendégek nem tudták nevezni a három fordulóra eltiltott Becze Tihamért, illetve sérülések és magán jellegű problémák miatt otthon maradó Gecse Hugót, Roman Szavcsenkót, Részeg Tamást, Részegh Zsoltot, Rokaly Norbertet, Láday Tamást és Péter Andort.

A hivatalosan 1120 néző előtt megrendezett találkozón a vendég székelyföldi együttest szokásos módon az anyaországi Sportklub-drukkerek buzdították.

Többet lőtt kapura az első harmadban a házigazda Ferencváros, a játékrész egyetlen találatát, emberelőnyben, a frissen leigazolt finn idegenlégiós, Julius Marva ütötte a 17. percben (1–0).

•  Fotó: Fotók: MTI/Mónus Márton Galéria

Fotó: Fotók: MTI/Mónus Márton

Kiegyensúlyozott játékot hozott a második harmad, a csapatok kivédekeztek egy-egy emberelőnyt, de újabb gól nem született, a második szünetre is egygólos Fradi-előnyel vonultak a felek.

A harmadik játékrész elején Jevgenyij Szkacskov találatával kiegyenlített az erdélyi gárda (1–1), a folytatásban a vendégek át is vehették volna a vezetést, de két emberelőnyükből egyiket sem tudták gólra váltani. A hajrában a Fradi játszott hatékonyabban, Nagy Gergő az 56. és az 58. percben is betalált a csíki kapuba (3–1).

A Sportklub az utolsó másfél percre – az egyenlítés reményében – kapusa helyett mezőnyjátékost küldött a jégre, a csíki szakvezetés időt is kért, sőt, egy újabb hazai kiállítás miatt hat a négy ellen támadhatott, az eredmény azonban a csíki drukkererek nagy bánatára nem változott.

•  Fotó: Fotók: MTI/Mónus Márton Galéria

Fotó: Fotók: MTI/Mónus Márton

A statisztikák szerint a Fradi sokkal többet lőtt kapura ellenfelénél, a Sportklub veresége többek között azzal is magyarázható, hogy öt emberelőnyéből egyet sem tudott értékesíteni.

A Sportklubnak három mérkőzése maradt hátra az alapszakaszból: holnap, vasárnap 19 órától az Újpest vendége lesz, majd a hónap utolsó napjaiban sorrendeben a FEHA19 együttesét, illetve a Dunaújvárosi Acélbikák gárdáját fogadja a Vákár Lajos Műjégpályán.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub 3–1 (1–0, 0–0, 2–1).
Gólszerzők: Julius Marva (17.), Nagy Gergő (56. és 58.), illetve Jevgenyij Szkacskov (42.).
Kapura lövések: 39–25.
Büntetőpercek: 10–6.
Játékvezetők: Vladimir Babic és Németh Márton, illetve Kövesi Bence és Váczi Dávid.

Erste Liga, 2022–2023, alapszakasz, Tizenhatodik hét

Erste Liga, 2022–2023, alapszakasz

##
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
Győzelem h.u.Gy.h.
Vereség h.u.V.h.
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
Gyergyói Hoki Klub GYHK
34
23
2
2
7
145-89
75
2
Budapest JAHC BJAHC
33
22
3
1
7
148-81
73
3
DVTK Jegesmedvék DVTK
34
18
4
2
10
113-90
64
4
Brassói Corona Brassó
34
17
4
2
11
112-95
61
5
FTC-Telekom FTC
33
16
2
2
13
108-99
54
6
Csíkszeredai Sportklub Sportklub
34
11
6
5
12
118-118
50
7
Debreceni EAC DEAC
34
15
1
3
15
116-120
50
8
Újpesti TE UTE
34
9
2
4
19
106-128
35
9
Dunaújvárosi Acélbikák DAB
33
6
2
3
22
90-157
25
10
Fehérvár HA19 FEHA19
31
3
1
3
24
68-147
14
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gólerős támadót igazolt a magyar élvonalból az FK Csíkszereda

Támadóval erősítette meg keretét az FK Csíkszereda: a klub péntek délután, közösségi oldalán jelentette be, hogy Nagy Zoárd kölcsönben csatlakozott a Szuperligában szereplő együtteshez.

Teljes Románia küldöttsége a téli olimpiára, Mandel Kata lesz az egyik zászlóvivő

Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.

Székelyhon

Szánkózás közben esett a folyóba két kisgyerek, egyikük eltűnt a jeges vízben – frissítve

Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.

`
Krónika

Soviniszta „poén”: magyar nemzeti színű tortát szeletelve pózol Vadim Tudor lánya

Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.

Krónika

Öt év után eladta magyarországi üzletágát a román futárszolgálat

Az eMAG csoporthoz tartozó Sameday futárszolgálat eladta magyarországi üzletágát az egyik vezető európai logisztikai csoportnak, az Austrian Postnak, vagyis az osztrák postának.

Főtér

„Elemi szükséglet az anyanyelven való megszólalás lehetősége krízishelyzetben”

A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.

Ez is érdekelheti

Pontatlan Sportklub, hiányérzet a GYHK-nál, magabiztosság Brassóban

Kihagyott emberelőnyök, önkritika és hátrányból való visszakapaszkodás jellemezte az Erste Liga legutóbbi játéknapját. Csíkszeredában elégedetlenség, Gyergyóban hiányérzet, Brassóban pedig higgadt magabiztosság.

Korai sokk után simán elverte budapesti ellenfelét a Brassói Corona

Gyorsan hátrányba került, de még az első harmadban egyenlíteni tudott, később pedig fokozatosan felőrölte budapesti ellenfelét a Brassói Corona, amely magabiztos győzelmet aratott péntek este a jégkorong Erste Ligában.

Nem bírt a Sportklub a fehérvári farmcsapattal

Nagy küzdelmet és sok gólt hozó mérkőzésen szenvedett szétlövés utáni vereséget pénteken este a csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldi kék-fehérek a FEHA19 együttese ellen maradtak alul hazai jégen.

Két vereség után visszavágott a GYHK a Debrecennek

Háromszor szerzett vezetést a Gyergyói Hoki Klub a Debrecen ellen, a negyedik gól pedig újabb győzelmet ért a piros-fehéreknek a jégkorong Erste Ligában.

Indulhat az Erste Ligában a Háromszéki Ágyúsok

A Háromszéki Ágyúsok jégkorongklub bejelentette, hogy a következő idénytől a román bajnokság és a Román Kupa mellett az Erste Ligában is indul.

Bosszankodhat a Corona, karaktert mutatott a Sportklub

Eltérő hangulatban értékeltek a szakemberek a gólgazdag rangadót követően: míg Brassóban az egyéni hibák és elszalasztott lehetőségek miatt maradt hiányérzet, addig a Csíkszeredai Sportklub oldalán a mentális erőt és a csapat karakterét emelték ki.

Kétszer állt fel hátrányból, hét gólt lőtt Brassóban a Sportklub

Nagy skalpot szerzett vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub, amely fordulatos mérkőzésen 7–5-re nyert a Brassói Corona otthonában. A Hargita megyeiek kétszer is ledolgozták hátrányukat, és a hajrában döntötték el a rangadót.

Juurikkala elégedett, Péter csalódott volt a székely hokiderbi lefújását követően

A Gyergyói Hoki Klub győzelmével zárult a székelyföldi párharc a Csíkszeredai Sportklub ellen, a vezetőedzők elégedettek voltak a péntek esti mérkőzés iramára és keménységére.

Visszavágott a Gyergyói HK, dupla szorzójú meccsen győzte le a Sportklubot

Vendégsikerrel zárult a péntek esti rangadó az Erste Ligában. A román bajnokságba is beszámító összecsapáson három gól különbséggel győzte le idegenben a gyergyói gárda a Csíkszeredai Sportklubot. A piros-fehérek visszavágtak a decemberi vereségért.

Az NHL-t is megjárt bekkel bővült a csíkszeredai hokicsapat kerete

NHL-tapasztalattal erősít a Csíkszeredai Sportklub: a kék-fehérek péntek délben, közösségi oldalukon jelentették be a lett hátvéd, Arturs Kulda érkezését, aki az osztrák ICEHL-ből költözik Hargita megyébe.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!